August 21, 2017

Avustralya‘da Yüksek Lisans Eğitimine Ne Dersiniz?

Avustralya, yalnızca 22 milyon nüfusa sahip olmasına rağmen, dünyanın en güçlü 20 ekonomisi arasında yer alan bir okyanus ülkesidir.

2016 senesinde yapılan, “Academic Ranking of World Universities (ARWU)” araştırmasına göre, 8 Avustralya üniversitesi, dünyanın en iyi 100 üniversitesi arasında yer alıyor. Her yıl 200.000‘den fazla yabancı öğrenci, yüksek lisans eğitimi için Avustralya‘yı tercih ediyor.

Dünya standartlarında eğitim sunan yenilikçi Avustralya üniversitelerinde eğitim almak düşündüğünüzden daha kolay olabilir.

Amerika ve İngiltere gibi eğitimde gelişkin ülkelerin eğitim kalitesini aratmayan bu üniversitelere giriş imkanları da oldukça basit. Avustralya‘da bulunan üniversitelerin öğrenci alımlarında not ortalaması barajı (GPA) ve GMAT / GRE gibi sınavlara ait puan şartı aranmamaktadır.

Eğitim sistemindeki esnekliğinin yanı sıra, Avustralya; yaşam ve eğitim masrafları bakımından oldukça ekonomik bir ülkedir.

Avustralya, göçmenlere yaptığı ev sahipliği ile dünya standartlarının çok üzerinde. Kozmopolit bir yapıya sahiptir ve refah seviyesi ve güvelik bakımlarından “en yaşanılası ülkeler” sıralamasında ilk sıralardadır. Avustralya, aynı zamanda bu çok kültürlü yapısı sebebiyle çevrenizi global anlamda hızla geliştirebileceğiniz sosyallik seviyesi yüksek bir ülkedir.

Avustralya‘da yüksek lisans eğitimi almaya karar vermeniz halinde, siz ve eşinize çalışma hakları tanınmaktadır. Bu sayede yaşam masraflarınızı, alacağınız yüksek çalışma ücretleriyle karşılayabilirsiniz.

Avustralya, Amerika ve İngiltere gibi ülkelerin aksine, gerekli koşulları sağlayan mezunlara vatandaşlık için olanaklar sağlayan bir ülkedir.

Comments

Be the first to comment.

Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Avustralya Göç ve Eğitim Ajansı & IEA-A