Recep + Ayşegül – Eş Vizesi

[Subclass 309/100 1 ay içeresinde onaylanmıştır. Geçici ve kalıcı vize türü ayna anda onaylanmıştır] Avustralya eş vizesine karar verme sürecindeyken sosyal medya üzerinden yapılan yorumlarda size ulaştım. Akabinde tanışmak için sizden randevu istedim, ve bu şekilde bizim için süreç başlamış oldu. Yaptığımız görüşme ve konuşmalarda profesyonel olarak işe yaklaşımları, sürece hakim tatminkar cevaplar vermeleri ve de ayrıca MARA’ya kayıtlı bir danışmanlık kurumu olması başlıca nedenlerdir. Öncelikle tüm dökümantasyon prosesine hakim olmaları ve bu anlamda öncelik sırasına göre bizleri doğru şekilde yönlendirmeleri. İstanbul ve Avustralya ‘da ofislerinin olması, MARA’ya kayıtlı olmaları, Konsoloslukla ilişkilerin iyi olması, işlerinde detaycı olmaları, en küçük ayrıntıya kadar işin belgelendirilmesi olarak paylaşabilirim. Avustralya Göç Ajansı i mutlaka öneririm.

 

Sıla + Berk – Eş Vizesi

[3. hafta içeresinde Subclass 309 vizeleri onaylanmıştır] Youtubeda ve çeşitli forumlarda sürece dair deneyimlerini paylaşan kişilerin yazıları aracılığıyla ulaştık size. Sonrasında websitenizden enquiry yaptık. İlk mailinizden itibaren son derece profesyonel yaklaşımınız ve sürece dair şeffaflığınız bize doğru tercih olduğunuzu gösterdi. Diğer kurumlardan en büyük farkınız yazılarınızda bir pazarlama kaygısı gütmemenizdi. Diğer kurumlara göre daha fazla ücret ödeyecek olsak bile bize daha doğru geldi bu yaklaşımınız. Sonrasında ise size her zaman ulaşabildik, telefonla olmasa da mesajla ve emaille her zaman kolaylıkla yazışabildik. En ufak sorularımızı bile dikkatle yanıtladınız. Çok stresli başlamamıza rağmen siz her zaman ciddi ve sakin tavrınızla kolaylaştırdınız süreci. En önemli özelliğiniz şeffaf, düzenli, ve profesyonelsiniz. Herkese önermeye başladık bile!

Tuba + Baran – Eş Vizesi 

Avustralya’ya taşınma kararımızın ardından 2020 yılı başlarında vize sürecinde danışmanlık desteği alabileceğimiz bir kurum aramaya başlamıştık ve daha önce ajansınız aracılığıyla Avustralya vizesi alan tanıdıklarımızın tavsiyesiyle Avustralya Göç Ajansı’ ndan haberdar olduk. Görüştüğümüz herkesin ajansınızla ilgili olumlu referansları, profesyonel bir anlayışla çalışmanız, kişilerin durumlarına özel çözüm önerileri getiriyor olmanız, süreç içerisinde her konuda açıklık ve dürüstlükle bizi yönlendirmeniz vize sürecimizde bizi en çok rahatlatan şey oldu. Avustralya Göç Ajansı bünyesinde uzun yıllardır bu alanda deneyimli göçmen danışmanı ve avukat olması sayesinde, önce Nişanlılık vizesi başvurumuzu, daha sonra görece daha zor olan Nişanlılık vizesinden Eş vizesine geçiş sürecimizi herhangi bir sorun yaşamadan tamamladık. Vize başvuruları oldukça stresli olabilen bir süreç, ancak sayenizde pandemi koşullarında, Avustralya’nın sınır politikasını sıklıkla değiştirdiği bir dönemde olabilecek en kolay şekilde, 5 ayda eş vizemizi alabilmiş olmaktan dolayı sizlere ömür boyu minnettarız. Vize başvurusu yapmayı düşünen herkese Avustralya Göç Ajansı’ndan destek almalarını kesinlikle tavsiye ediyoruz.

Hopan – Öğrenci Vizesi + Nitelikli Göçmenlik

Feriha Hanım bize birçok konu da yardımcı oldu ve asla da emeğinin karşılığı hiçbir şeyle ödenemez. Tanışma kısmında bahsettiğim gibi kardeşim vize sorunu yaşıyordu başka bir acentenin yaptığı bilinçsiz ve yanlış bir işlemden dolayı vizenin iptalinden kurtarmıştı öğrenci vizesini. Başvuru sürecindeki desteği ve ilgisini biz burada ya da Türkiye’de hiçbir eğitim danışmanlığında görmedik. Sadece kabul sürecinde değil, kabul aldıktan sonra bireysel olarak ilgilenen, sürekli destekleyen bir eğitim danışmanı, sizi hayalinizi süsleyen yere taşıyabilir.

Benim hayatımda Feriha Hanımın çok büyük etkenleri oldu. En güzeli olarak buna vatandaşlığımı almış olmamı ekleyebilirim. Bana her konuda yol göstermesi ve desteğini de hiçbir şekilde esirgememesi paha biçilemez. Avustralya’nın eğitim sistemine ve buranın kurallarına olan hakimiyeti ve bilgisi ışığında birçok öğrencilerin çok güzel yerlere geldiğine inanıyorum.

Avustralya Göç ve Eğitim Ajansı / IEA-A ve Feriha Hanımı diğerlerinden ayıran benim için tek özellik ve en çok hoşuma giden şeylerden biri görevli olduğu konulara ilgilisi, pozitif ve enerjik olması. Verdikleri eğitime ve eğitim sistemine gelecek olursak, belirlemiş oldukları seviyeler ve farklı kültürleri öğrenmeye yönelik yapılan çalışmalar bireysel olarak kendimi geliştirmeme oldukça yardımcı oldu. Her zaman sürekli bıkmadan bana ne yapmam gerektiğini söyleyerek, hep yol gösterici olması benim hayatımda çok güzel yerlere gelmemdeki en büyük destekçimdir.

Avustralya Göç ve Eğitim Ajansı / IEA-A gönül rahatlığıyla ve edinmiş olduğum birçok güzelliklerle herkese tavsiye ederim ve ben birçok arkadaşıma tavsiye de bulundum çünkü Feriha Hanım’ın birçok alanda olan bilgisi bütün arkadaşlarıma ve onların burada kalabilmelerine daima bir ışık ve yol gösterici oldu.

8 yıldan beri Sydney’de yaşıyorum ve istediğim meslek üzerine eğitimimi hala devam ettirmekteyim ve bunun haricinde kendi işimi kurdum ve onu da ilerletmeye çalışıyorum. Feriha Hanım’ın desteği sayesinde bu kadar güzel yerlere gelebildim. Hiçbir zaman desteğini ve bilgisini bizden esirgemediği ve daima doğru yolu bize gösterdiği için çok teşekkür ediyorum. Bütün arkadaşlarıma ve bireylere tek bir sözüm; kesinlikle Avustralya Göç ve Eğitim Ajansı / IEA-A ‘ulaşmaktan çekinmeyin. Size en güzel yolu ve doğru ışığı bilgisiyle ve donanımlarıyla yönlendirebilecek tek danışmanlıktır.

Ozan – Öğrenci Vizesi + Nitelikli Göçmenlik

Telefonda ilk konuştuğumuz andan itibaren hangi belgelere ihtiyacım olduğu, en doğru şekilde gittiğim ülkede beni neler beklediği, hatta gittiğim ülkedeki hava durumu, insanların tutumu gibi en ufak ayrıntıya kadar beni bilgilendirdi.

Başka bir ülkede yeni bir hayat kurmak çok büyük bir karar ve belli bir süreç gerektiriyor. Bu kararı verdikten sonra birey olarak sürecimiz başlamış oluyor. En ufak bir hatanız bu sürecin olumsuz sonuçlanmasına ve maddi manevi zarara uğramanıza sebep olabilir. Bu yüzden kiminle çalıştığınız çok büyük önem arz ediyor. Ancak planlarınızı gerçekleştirip hayalini kurduğunuz ülkeye gittiğiniz zaman tekrardan yeni bir hayata, bu zorlu süreci başarıyla tamamlamanın verdiği özgüvenle başlamış oluyorsunuz. Büyük bir güçle başladığınız yeni bir hayat…

Büyüklerimiz derler ya ‘şimdiki aklım olsa şunu yapardım, şunu yapmazdım’ işte bu olanak sizi bu aklınızla yeniden hayata başlatıyor. Kendi adıma söyleyeyim, Feriha hanımın bilgisi ve tecrübesi sayesinde düzgün bir ülkede özgüven dolu kendimi çok güçlü hissettiğim yeni bir hayata başladım. Yurtdışı planları yapmaya başladığınız zaman size yardımcı olmaya çalışan insanlar, akıl verenler, danışman bulanlar çok olacaktır. Tabi kendinizde internetten birçok teklif ve acente bulacaksınız. Aynı süreçten bende geçtim.

Ben kararımı verdikten sonra bu ülkede yaşayan bir tanıdığımız bana bir acentenin numarasını verdi, ben internetten 2 farklı acentenin numarasını buldum ve halam bana Feriha hanımın telefon numarasını verdi. Bütün numaraları karşıma aldım ve başladım sırayla aramaya. Konuştuğum diğer 3 numara bana birkaç soru sordu ve mail adresime hangi evraklar gerektiğini göndereceklerini, gerekli evrakları hazırlamamı istediler. Çok basit gözüküyor değil mi ? Aslında değil. Feriha hanımla konuştuğum zaman anladım ben de. Feriha hanım benimle uzun uzun konuştu hedeflerimi açıkça sordu, ben de açıkça anlattım. Hedeflerime ulaşmam için nasıl bir yol izlemem gerektiğini anlattı. Diğer telefonlardaki insanlar gibi değildi. Beni ve hedeflerimi gerçekten anladı ve benim hiç aklımdan geçmeyen farklı bir yol çizdi bana.

Çevremde bu tür planları olan bütün insanlara ve arkadaş çevreme Feriha hanımın bilgisi ve tecrübesinden bahsediyorum. Artık orası benim için bir kurum. Bu konuyla ilgili soru veya sorunları olan herkese Feriha hanıma ulaşmalarını en sağlıklı bilgiyi oradan alabileceklerini, eğer olmayacak bir hayal peşindeyseler boşuna para ve zaman kaybetmeden Feriha hanıma başvurmalarını öneriyorum.

Avustralya Göç ve Eğitim Ajansı/IEA-A ben kararımı verdikten sonra, bütün yükü benim üzerimden aldı. Bana hedeflerime giden en güvenli yolu gösterdi. Ben sadece bana verilen görevleri yani kağıt işlerini takip ettim. Feriha hanım tanıştığımız günden beri hep yanımda oldu. Bazen bu süreçte çok telaşlandım, beni sakinleştirdi. Hedefime ulaşana kadar hep desteğini hissettim. Şu an Avustralya Sydney deyim ve Feriha hanımın desteği hiç azalmadı, aksine katlanarak çoğaldı. Her ihtiyacım olduğunda en doğru bilgiye en kısa sürede ulaştırdı beni.

Nihan + Berk –  Öğrenci Vizesi

[Dil eğitimi ardından yüksek lisans] Avustralya’ya ne şekilde gidebileceğimiz konusunda bir rota belirlemede ve devamında dil okulu ve eğitim vizesi başvuru süreçlerinde titizlikle yardımcı oldu. Tek bir ülkeden ibaretmişçesine yaşıyorduk, şimdi ise başka bir ülkeye taşınma hazırlıkları yapıyoruz. Hayatımızın her anlamda çok ciddi şekilde değişeceğini düşünüyoruz. Ben çok sayıda danışmanlık kurumuyla görüştüm. Meslek ve kişilik gereği titiz ve düzenli çalışırım. Kendim hizmet alacağımda da aynı özveriyi beklerim. Sorduğum sorulara net cevaplar alabilmek ve doğru anlaşılabilmek benim için çok önemlidir. Görüştüğüm çoğu diğer ajansın benimle paylaştığı bilgiler internette kolaylıkla ulaşabileceğim kadar sığ ve daha da vahimi bir kısmı ise hatalıydı.

Hukukla ilgili herhangi bir yüksek lisans yaptığımda doğrudan avukat olabileceğimden tutun Avustralya’da bir şekilde 4 yıl kalabildiğim anda vatandaşlık alacağıma kadar doğruluğu şüpheli, satış odaklı bilgiler veren birçok firma ile karşılaştım. Önceliği sadece satış yapmak olan, yapabilecekleri yanlış bir yönlendirmenin hayatımda oluşturacağı sıkıntıları hiç önemsemeyen bir kurumla asla çalışamazdım. Ceren Hanım diğer kurumlardan farklı olarak beni her zaman dinledi. Özellik, kaynak ve ihtiyaçlarımı çok iyi analiz etti.

Her zaman dürüst ve gerçekçiydi, asla umut tacirliği yapmadı. Daha iyi bir başvuru dosyası oluşturmak için yapılabilecek her şeyi değerlendirdi ve tüm süreçte yanımda olduğunu hissettirdi. Bence en büyük fark bu dürüst ve özverili çalışma şekilleri. Bununla birlikte çoğu diğer firmadan farklı olarak Avustralya’da ofislerinin olması ve uzun yıllardır sadece Avustralya için bu hizmeti veriyor olmaları bana bu konuda uzman olduklarını hissettirdi ve güven verdi. Kesinlikle öneririm. Önerdiklerim zaten oldu ve önermeye devam edeceğim:) Avustralya Göç Ajansı in en önemli özelliği tacir gibi değil danışman gibi davranmaları. Önceliklerinin para almak değil; işlerini iyi şekilde yapmak, bu şekilde olumlu sonuçlara ulaşmak ve güven duygusu ve insan ilişkilerine yatırım yapmak olması.

Mehmet + Elif – Öğrenci Vizesi

[Dil eğitimi ardından diploma programı] Kendimize özel nedenlerden dolayı 2018 yılı Sonbaharinda, Avustralya’ya gelmeye karar verdik. Uzun süren araştırmalar ve arayışlar sonunda Avustralya göç ve eğitim ajansı ile çalışmaya karar verdik. Süreç içerisinde belki duyabileceğiniz tüm firmalar ile iletişime geçtik. Bizi, Avustralya göç ve eğitim ajansı’na yakınlaştıran ilk an YouTube da yer alan videosundaki Feriha Hanım’ın “Sizleri de Avustralya’daki ailemize katmak isteriz.” cümlesi olmuştu. Şuan, Avustralya’ya geleli yaklaşık 2 ay oldu ve biz o ilk andan beri ajans konusunda ne kadar doğru bir karar verdiğimizi tekrar tekrar anlıyoruz. Hayatımızın çok zorlu bir döneminde yürüttüğümuz vize sürecimizi Sayın Ceren Güney olmasa mümkün değil tamamlayamazdik.

Daha vize sürecinde Ceren Hanım ailemizin bir parçası olmuştu. Bizim için her detayı düşünüyor, bizimle paylaşıyor ve bizim için isteyeceklerini sizler için zor olmazsa diye dile getiyordu. Bu yaklaşımı ilgiyi tarif edebilmek hakikatten imkansız, hiç tanımadığınız bir insan en yakınınizdan daha çok sizi düşüyor. Tüm bunların yanında Avustralya ya geldikten sonrada her ihtiyacımız olduğunda Feriha Hanım ile iletişime geçtik ve sorularımız karşısında bize her zaman yardımcı oldu; burada yalnız olmadığımızı hissettirdi.

Yazmaya değerli okuyucu diye başladım çünkü bu yazıyı okuyorsaniz büyük olasılıkla sizde Avustralya’ya gelme hayali kuruyorsunuz. Sizlere tek tavsiyem; hangi yolla nasıl gelmeyi düşüyorsunuz bilmiyorum ama ne olursa olsun muhakkak Avustralya göç ve eğitim ajansı ile görüşün. Calismasaniz dahi doğru bilgilere ulasacaginizdan emin olun! Taşı toprağı altın mıdır? Zorluklar nelerdir? Hangi eğitim, hangi okul bana ne katar? Gidebilir miyim? Gidersem nelerle karşılaşirim? Bize tüm bu konularda hakikati sadece Ceren Hanım söyledi. Bilginize 😉

Deniz & Zeynep – Eş Vizesi

[Subclass 309 vizesi 3 ay içeresinde onaylanmıştır (standart değerlendirme süresi 13 – 21 ay arasıdır)] Size google aracılığı ile ulaştık. Avustralya Danışmanlık Şirketleri diye arama yaptığımızda ikinci sırada siz vardınız. Sonra yapılan yorumları okuyup, ilk görüşme için randevu aldık. Biz ilk sizinle yola çıktık. Fakat, sizin bizde yarattığınız ilk izlenim ile ilgili yorum yapabiliriz. Ceren ve Feriha Hanım işlerinde o kadar mükemmel ki, her detayı düşünüp, titizlikle çalıştılar. Bizim aklımıza takılan her soruyu cevaplayıp, sistemli ve kuralına yönelik hareket edebilmemizi sağladılar. Hatta prosedürün de ötesinde, bizden aldıkları ek bilgilerle, bizi bir adım daha öteye taşıma hedefindeydiler. Bu yüzden kendilerine minnettarız. Kesinlikle öneririz, hatta seve seve.  Bizce ayrıntılara özenle yaklaşıp, sistemli çalışmanız en önemli özelliğinizdir diyebiliriz.

Bengül + Özkan – Nişanlılık Vizesi

[Subclass 300 vizesi 3 ay içeresinde onaylanmıştır (standart değerlendirme süresi 15 – 17 ay arasıdır)] Avustralya Göç ve Eğitim Ajansına ulaşmak için baya bir derin araştırmalar yaptık. Bu ajans ile önceden çalışmış olan kişilere ulaşıp kendilerinin ceren/Feriha hanim ile gecen süreçlerini dinleyip daha sonrasında ise diğer ajanslarla kıyaslayıp Avustralya göç ve eğitim ajansı ile çalışmaya karar verdik.  Diğerlerinden ayıran birçok neden var, ilk nedenimiz islerinde çok profesyonel olup sanki tek isleri bizim vizeymiş gibi çalışmaları oldu.

Başkalarından aldığımız yorumlarda bu şekilde oldu. Feriha hanimin Avustralya’da bulunması, Ceren hanımında Türkiye’de bulunması bizim iletişimimizi kolaylaştırdı. Nişanlım Türkiye’de ben ise Avustralya’da yaşamaktayım, bu sayede bu zorlu süreçte aklımıza bir soru takıldığında veya danışmak istediğimiz bir konu olduğunda hızlı bir şekilde destek verebildiler. ayrıca Ceren hanimin Avustralya’da avukat olup Avustralya’nın kanunlarına hakim olması bize daha çok güven verdi.  Arkadaşlarımıza yüzde yüz tavsiye ediyoruz, çünkü Ceren/Feriha hanimin ince bir şekilde bu zorlu sureci yönettiklerine bizzat şahidiz. İşinizi çok iyi yaptığınız için daha iyi önerebilecek bir şey bulamıyoruz, işinizdeki başarılarınızın devamını dileriz.

Ceren – Mesleki Denklik + Nitelikli Göçmenlik

[Son derece zor olan mimarlık mesleki denklik 12 hafta içeresinde onaylanmıştır] Sizi tercih etmemizin sebebi samimiyetiniz dürüstlüğünüz kesinlikle diğer firmalardan sizi kolaylıkla ayırt edebiliyor. İlk gün telefonda bilgi almak için aradığımda bile sizin sesinizdeki ilgi, alaka ve sabırla cevap verisiniz sizi seçmemize neden oldu. Bunların dışında diğer önemli faktör ise kesinlikle kolay ulaşılabilirliğiniz. Ne zmn olursa olsun bir şekilde sorularımıza cevap oldunuz. Konu ile ilgili uzman, ve deneyimli olmanız diyebilirim. Her an bir şeyler değişebiliyor, sizler de bizi o yönde yönlendirdiniz. Bunun dışında, tek bir yöne odaklanmayıp birçok alternatif sunabiliyor olmanız da büyük bir avantaj. Tüm emekleriniz için çok teşekkür ederiz. Tekrardan ellerinize emeğinize sağlık.

Furkan – Yeni Mezun Mühendis Vizesi

Size internet aracılığı ile , Avusturalya yeni mühendislik vizesi için Google’da aratma yaparak sitenize eriştim ve oradaki telefon numarasıyla size ulaştım. Avustralya Göç ve Eğitim Ajansı diğer danışmanlık kurumlarından ayıran fark kesinlikle 18 senelik tecrübeye sahip olmanız, MARA tarafından verilen resmi danışmanlık lisansınızın olması ve belki de en önemlisi Feriha Hanım’ın Lisanslı Eğitim ve Göçmen Danışmanı olması ve sitede yazan numaraların vasıtasıyla bu bilgiyi onaylayabilmemiz ve de Ceren Hanım’ın Avustralya Devleti’ne bağlı avukat bilgisi  diğer danışmanlık kurumlarından ayıran en önemli farktır ve benim için güven duymamı sağlayan en önemli unsurdur.

Benim vize işlemlerimin ardından, bir arkadaşıma da gönül ferahlığıyla önerdim ve de bundan sonra Avustralya ile ilgili bir işlemi gerekebilecek olan arkadaşlarıma da önereceğim. En önemlisi güvenilir olması ve ondan sonrasında ise sürecin çok açık, net ve hızlı şekilde işlemesidir. İletişime geçtiğimiz ilk günden itibaren süreç çok hızlı ilerledi ve sürekli iletişim halinde olabildik. Hiç bir sorun yaşanmadı. Avustralya konusunda bilmediğimiz konular hakkında ve yasal süreçlerle ilgili her konuya hakim olduklarından dolayı bilgi verici ve yol gösterici olarak da büyük bir destek sağladılar.

Özgür – Yeni Mezun Mühendis Vizesi

[Subclass 476 4 ay içeresinde onaylanmıştır]  Avustralya Göç ve Eğitim Ajansı/IEA-A ve dolayısıyla Ceren Hanım’a internet üzerinde ‘Yeni Mezun Vizesini araştırırken ulaştım. Bulduğum birkaç danışman firma içerisinde bana en güvenilir gelen kendileri oldu. Ceren Hanım’ı IELTS sonucumu internet üzerinden öğrendikten bir saat sonra telefon ile aradım daha detaylı bilgi alabilmek için vize hakkında.

Avustralya Göç ve Eğitim Ajansı/IEA-A görüşmeyi sınav sonucumu öğrenmeden önce kararlaştırmıştım. Sınav sonucundan sonra hiç vakit kaybetmedim ve Ceren Hanım’a ulaştım. Çünkü zaman benim için çok önemliydi ve kaybedecek bir günüm dahi yoktu. Kendisi bana desteklerinin neleri içerdiğine dair ve programa uyumluluğum hakkında telefonda bilgi verdikten sonra e-mail ile detaylı bilgilendirdi. Benim en büyük sorum başka bir ülkeden bu programa başvurmada bir sakınca olup olmamasıydı ve bu sorunun cevabını internette hiçbir yerde bulamamıştım. Ceren Hanım’ın kararlı cevapları bende güven oluşturdu ve vizeye kendileriyle beraber başvurmaya karar verdim.

Üniversite zamanlarında ve okulumu bitirdikten sonra Amerika’da sezonluk olarak çalışıyordum ancak en büyük isteğim Avustralya’ya gitmekti. Yıllardır aklımda olan ‘Work&Holiday’ programını bir türlü gerçekleştiremedim ancak bitirdiğim okulun ve bölümümün Subclass 476 Vizesi için uygun olduğunu öğrendiğimde kendi kendime bu vizeye başvurmalıyım ve bu sefer Avustralya hayalini ertelemeyi kendime izin vermemeliyim dedim. Kendimi çok iyi tanıyorum, eğer bu vize için gerekli olan IELTS sınavına hazırlamayı erteleseydim o sınava hiç girmeyecektim. O yüzden Avustralya Yeni Mezun Vizesi alabilmek için kararımı verdiğim gün gittim kursa yazıldım. Artık yıllardır ertelediğim planı gerçekleştirme zamanı gelmişti.

Ceren Hanım’ın bana verdiği gerekli evraklar listesini tamamlayınca geriye bir tek başvuru kalıyordu. Kendilerinin bende oluşturduğu güven sebebiyle içim çok rahattı ve başvurumu gerçekleştirdik. Başvuru süreci tamamlanmadan ben Amerika’ya geri döndüm ve bir gün sabah Ceren Hanım’ın bana vizemin onaylandığına dair olan e-maili ile uyandım. İşte o an artık hayallerime bir uçak bileti kadar yakındım ve kendilerini seçtiğim için ayrıca mutluydum.

Avustralya Göç ve Eğitim Ajansı/IEA-A ve Ceren Hanım’ın kendilerini diğer ajanslardan ayıran en büyük farkları kişilere olabildiğince bireysel destek vermeleri. Kişileri bizzat bireysel durumlarına göre değerlendirmeleri ve başvuru sürecini yakından takip etmeleri başvuran açısından da oldukça güven vericidir. Avustralya Göç ve Eğitim Ajansı/IEA-A birçok sınıf arkadaşıma ve yeni mezun olmuş yakın arkadaşlarıma çoktan önerdim. Avustralya Göç ve Eğitim Ajansı/IEA-A bence en önemli özelliği sorduğum sorulara kısa sürede detaylı cevap vermeleridir.

Avustralya’da Feriha Hanım sayesinde Serdar abi ile tanıştım o da beni başka biriyle tanıştırıp bana iş buldular sağ olsunlar bugün 4. günümdü. Şu an için hiçbir tecrübem olmadığı için fabrikada üretimde yardımcı oluyorum. İlerleyen aylarda iş mühendisliğe döner. Gerçekten referans olmasaydı tecrübesiz kişiye iş vermiyorlar. Bunun aynısını beni işe alan patron açık açık söyledi Sizlere yardımlarınız için ne kadar teşekkür etsem az. Çok sağ olun.

Uğur + Jess – Nişanlık Vizesi

[Subclass 300 vizesi 4 ay içeresinde onaylanmıştır Subclass 309 vizesi 3 ay içeresinde onaylanmıştır (standart değerlendirme süresi 13 – 21 ay arasıdır)] İnternette yaptığım araştırmalar sonucu size ulaştım. Avustralya Göç ve Egitim Ajansı’nı tercih etmeden önce bir kaç firma ile daha görüşmüştüm, sürece hakim değillerdi. Bu anlamda Ceren hanım ile olan telefon görüşmemizde ve akabında yüzyüze görüşmemizde kendisi bize tüm süreci (özellikle sancılı kısımlarını 🙂 ) detaylı bir şekilde anlattı. Ayrıca Ceren hanımın Avustralya’dan avukatlık diplomasının olması ve Feriha hanımın uzun süreden beri Avustralya’da yaşayıp bu işi yapması da bu süreçte tercih sebebim oldu.

Bence Avustralya Göç Ajansı’nın en önemli ve diğer kurumlardan ayrılmasını sağlayan yanı, yalnızca Avustralya vizeleri ile uğraşmaları ve bu konudaki tüm prosedürlere gerçekten hakim olmaları. Avustralya, gerçek anlamda dünyanın en zor vize sürecine sahip ülkelerinden biri. Bu anlamda bu sürece hakim olan bir firma olmaları, başvuru sahiplerinin hem maddi hem de manevi anlamda yıpranmalarını engellemekte. Normalde 15 – 19 ay değerlendirme süresi olan vizemiz 4 ay da sonuçlandı. Avustralya Göç Ajansı’nı beni ziyarete gelecek aileme ve arkadaşlarıma kesinlikle önereceğim. Kendilerini Ceren hanıma yönlendireceğim.

Mazlum / Bilal – Vatandaşlık

“Öğrencilik, göçmenlik ve vatandaşlık sürecinde yol arkadaşları olmaktan mutluluk duyduk. Avustralya onlarla daha da güzelleşti. Vatandaşlık belgesini veren Sydney Belediye Başkanının dediği gibi, eminiz geldikleri toprakları, kültürü ve dili unutmadan, ikinci vatanlarına güzellikler katacaklar. Sevgili Mazlum ve Bilal, yolunuz hep açık, hep güzel insanlarla dolu olsun.”

Koray – Öğrenci Vizesi

[Yüksek lisans] Ben esasen araştırmalarımı yapmıştım ama önümde çok seçenek vardı. Kararımın netleşmesine yardım ettiler ve işe biraz göçmenlik açısından bakmamı sağladılar. Kararsızlıklarım kafamdan çıkmış oldu. En önemli özellikleri, güvenilirlik hissi diyebilirim. Örneğin Feriha Hanım’ın MARA kayıtlı olması ve bunun sitede belirtilmesi benim için önemliydi. Ayrıca yapı gereği çok soru soran biri olmama rağmen Ceren Hanım hiç ilgisini eksik etmedi.

Özlem + Cenk – Öğrenci Vizesi

[Dil eğitimi ve yüksek lisans (paket programı)] Tüm emekleriniz için çok ama çok teşekkür ederim. Avustralya Göç ve Eğitim Ajansı diğer danışmanlık kurumlarından ayıran fark bir ayağınızın Avustralya da olması. Bu nedenle Avustralya yı diğer kurumdan daha iyi tanımanız. Avustralya’yı deneyimleyip çok iyi bilmeniz ve Avustralya’nın istediği tüm detaylara sahip danışan dosyalarının hazırlaması çok önemliydi. Keşke daha iyi olsaydı dediğim bir durumla karşılaşmadım. Tüm arkadaşlarıma kesinlikle öneririm.

Meryem + Tanıl – Nitelikli Göçmenlik

[Dil eğitimi, uzman doktor mesleki denklik ve nitelikli göçmenlik] Feriha Hanım ve Ceren Hanım vizeye başvurmadan öncesinde, başvuru sürecinde ve sonrasında dahil olmak üzere gerekli her konuda yardımını esirgemedi. Her şeyden önce dürüstlük, samimiyet ve disiplinli çalışma stilleri benim için çok önemliydi. Süreçte neler olabileceğini en ufak ayrıntısına kadar benimle paylaştılar. Sorularımın tamamına inanılmaz bir samimiyetle ve sabırla cevap vermekten yorulmadılar. Feriha Hanım a yıllardır edindiği tecrübesi nedeniyle profesyonelliğine olan güvenim tamdı. Hep pozitif ama gerçekçiydi.

Vize başvuru sürecinde daha çok Ceren Hanım’la çalıştık ve aynı annesi gibi işini büyük bir titizlikle yürüten genç yaşına rağmen profesyonel ama bu sırada sevecenliğini esirgemeyen, ne zaman başım sıkışsa yardımıma koşan biri oldu. Benim panik ve aceleci yapıma rağmen ve aslında zor olan bu sürecin stresten çok tatlı bir heyecanla geçmesini sağladılar. Vize çıktıktan sonrasında ise Feriha Hanım la olan iletişimimiz ve Melbourne a alışma dönemim sırasındaki desteği ve benim için yaptıkları başka hiçbir danışmanlıkta bulamayacağım kadar değerli anlardı. Feriha Hanım benim için her zaman bir danışmandan çok daha fazlası bir abla bir anne gibi oldu. Ne yapsam emeklerinin karşılığını ödeyemeyeceğimi biliyorum.

İstanbul da standartların üstünde yaşıyor olmamıza rağmen bildiğiniz gibi 1,5 yıl önce Avustralya ya taşınıp sıfırdan yeni bir hayata başladık. Ortaokuldayken Amerika, evlendikten sonra Kanada, üniversitelerden mezun olunca İngiltere, Finlandiya. Birinin green card 5-6 yıllık başarısızlığı üstüne Trump’ı, birinin yağmuru, diğerlerinin soğuk havası derken sonunda Avustralya da karar kıldık. İyi ki de öyle yapmışız! Sokakta rengarenk tropikal kuşları ve papağanları, geceleri çatılarda koşturan sevimli possumları, sıcacık insanları ile muhteşem yaşanılası bir yer. Sahipsiz kedi köpek yok. Hiç sokakta çöp gördüğümü hatırlamıyorum. Evinizi ya da arabanızı kilitlemenize gerek yok (biz bazen kilitliyoruz Türkiye’den kalma alışkanlık:)) Sırt çantası fermuarı açık gezmek olağan, üzerinde kışlık mont varken ayak çıplak olması olağan, en şık kıyafetin altına bile parmak arası ya da tüylü terlik moda bazen arabayı çıplak ayak sürmek ya da kapı önüne çıplak ayak çıkmak da olağan. Birisine gözünü dikip ya da ters ters bakmak kabalık (bu bizde de kabalık olarak bilinir ama uygulama kısmında problemimiz var). İster mühendis olun ister öğrenci muhteşem bahçeli evlerde yaşayabilirsiniz. İşten çıkıp denize(okyanusa) girmek veya çıkıp piknik yapmak muhteşem, bisiklet yolları bazıları arabalarınkinden bile geniş.

Gökdelenleri apartmanları sadece city/ CBD denilen merkezde, onun haricinde her yer olabildiğince yeşil. Neredeyse her yer park. Ağaç kesmenin bizim ülkemizde de olduğu gibi para cezası var! Huzuru sakinliği dışında en çok sevdiğim kısmı yolda yürürken, asansörde, trende hiç tanımadığım insanlarla birbirimize gülümseyip günaydın nasılsınız demeden geçmiyor olmak. Sürekli gülümseyen bir tip olduğumdan hiç zorlanmadım tabii bu duruma. Tanıl mesleki denkliğini aldı ve kendi mesleğini yapmaya başladı, benimde çok az kaldı.

Şimdilik Royal Women’s Hospital da fellow/observer olarak çalışıyorum.

Semih + Rasime – Eş Vizesi

[Subclass 309 vizesi 3 ay içeresinde onaylanmıştır (standart değerlendirme süresi 13 – 21 arasıdır)] Size internet aracılığı ile ve sonrasında vfs global onayı ile ulaştık. Avustralya Göç ve Eğitim Ajansı. Her konuda sorularımıza açıklıkla yanıt aldık , sorularımıza karşı ilgili ve sabırlıydınız. En önemli özelliği. iyi hizmet ve her aşamada destek. Arkadaşlarımıza -kesinlikle öneririm.

Görkem – Öğrenci Vizesi

[Dil eğitimi ardından diploma programı] Sosyal medya üzerinden Avustralya göç ve eğitim ajansına ulaşabildim. Ceren Hanım Avustralya’daki vize aşamasındaki süreçlerin eksiksiz bir şekilde ilerlemesi konusunda gerekse yüksek lisans ve diploma programları konusunda bir bilgilendirme sağladı. Avustralya göç ve eğitim ajansını diğer kurumlardan ayıran en önemli özellik Ceren hanım ve Feriha Hanım’ın Avustralya vatandaşı olmasından dolayı Avustralya hakkında daha fazla bilgi ve tecrübeye sahip olmaları. Kesinlikle öneririm. hatta çok yakın bir arkadaşımda Avustralya eğitim ajansı ile gelmeyi düşünmektedir.

Yusuf + Pelin – Eş Vizesi

[Subclass 309/100 5 ay içeresinde onaylanmıştır (standart değerlendirme süresi 13 – 21 arasıdır). Ayrıca, geçici ve kalıcı vize türü ayna anda onaylanmıştır] Facebook’ta Avustralya ile ilgili grupları araştırırken Avustralya Göç Ajansına rastlamıştım. Oradan ajansla irtibat kurdum ve Ceren hanımla görüştüm. Eş vizesine başvurmak istediğimi söylediğimde hakkımızda yazılı bilgiler isteyerek uygunluğumuzu kontrol ettiler. Daha sonra bütün başvuru sürecini yönettiler. Taleplerimizi hızla yanıtlayan ve işlerinin başında olduklarını hissettiren insanlardı. Eğer Türkiye’de iseniz başrolde Ceren Hanım var

Ceren Hanım’a ve Ajansa güven duydum ve bizim için önemli olan bu süreci kendisine emanet ettim. Bizim açımızdan bilinmezlikleri olan bir konuda endişelerimizi çok azalttılar. Önümüzü göremediğimiz bir köprüden elimizden tutarak bizi karşıya geçirmiş oldular. Böylelikle yaşantımız için önemli bir dönüm noktasında Ceren Hanımın imzası bulunuyor

İşlerini ve müşterisini önemsiyorlar. Hiçbir şey açıkta bırakılmıyor. Her konu titizlikle takip ediliyor. Süreci sizden daha fazla önemsiyorlar. Zaten Ajansı birkaç kişiye önermiştim. Konuyla ilgili olan kimselere Ajanstan ve Av. Ceren Güney’den bahsediyorum.

Avustralya Göç Ajansının ve Ceren Hanım’ın en önemli özelliği müşteri ile ilişkilerinin temelini oluşturan normlarda etik felsefi disipline sahip olmalarıdır. Başarıyı getiren sistematik çalışma metotlarına sahipler, zekiler ve oradalar.

Berker – Yeni Mezun Vizesi

Yeni mezun mühendis vizesiyle alakalı internette yardım alacağım bir danışmanlık hizmeti ararken buldum, facebooktan mesaj attım ve beni aradılar iletişime geçtim. Vize evraklarını toplama, cv hazırlamada yardımcı olacak bazı dokümanlarda ve geldikten sonraki soru ve sorunlarımda yardımcı oldular, hala da oluyorlar. Evrak toplamada zaman kazanmama burada özellikle yasalarla veya vize ile ilgili sorduğum sorularda yardımcı olarak işlerimi hızlandırdılar ve doğru bilgilere ulaşmamı sağladılar. Güvenli oluşu , daha kapsamlı bilgi alabilme ve birinin Avustralya’da birinin Türkiye’de olması sebebiyle iki taraf ile ilgili herhangi bir sorunda daha kolay ve güvenilir sonuç almak, işlerin hızlı yürümesi diğerlerinden ayıran sebeplerden en önemlisi, Türkiye’deki bir kurumdan alınan danışmanlık hizmetinin Avustralya’daki yasalara göre yaşanacak problemlerde çok net yardımcı olacağını pek sanmıyorum. Bir kere bir hizmet için para ödediğinizde diğer ekstra sorularınız ve sorunlarınız için bile ekstra bir şey talep etmeden yardımcı olmaları en önemli özelikleri.

Hacer + Cem – Eş Vizesi

[Subclass 309 7 ay içeresinde onaylanmıştır (standart değerlendirme süresi 13 – 21 arasıdır)] İnternet üzerinden siteyi gördük ve oradan telefon numara bulduk. Öncelikle biz çok kurum araştırdık çok kişiye mail attık ama eşiminde benimde en çok güvendiğimiz kurum Ceren ve Feriha hanımın danışmanlık kurumu oldu.  Çünkü sıcaklar, samimiler ve gerçekten yardımcı oluyorlar. En önemlisi de dolandırıcı olmadıklarına MARA tarafından lisanslı olduklarını öğrenince emin olduk güvenmemizi sağladı. Avustralya için eş vizesi alabilmemiz için bize gerekli belgeler konusunda yardımcı oldu ve bizi gerekli işlemler için profesyonel bir şekilde yönlendirdiniz. Tek başımıza başaramayacağımızı düşündüğümüz işlemleri başarabilmemiz için bize ümit oldu ve henüz kısa bir süreç olmasına rağmen bu yolda ilerleme kaydettiğimizi düşünüyorum. Kısa sürede eşimin yanına gidebileceğimi düşünüyorum. En önemli özelliği güvenilirlik. Tabi ki, herkes öneririm.

Soner – Öğrenci Vizesi

[Lisans eğitimi] Ben IEA/A Avustralya Göç ve Eğitim Ajansına yakın bir arkadaşımın yoğun bir tavsiyesi üzerine ulaştım ve kendilerinin benimde ajansım  olmalarını istedim , Onlarda sağ olsunlar bununla ilgili evrakları düzenleyip benim ajansım olmayı kabul ettiler.  Aslında benim açımdan  her insan ve kurum özeldir ,fakat Feriha hanım ve onun danışmanlığı daha fazla bir önem arz etmektedir. Feriha hanımın çok deneyimli işinde tam bir uzman olmasının yanında süreci çok iyi takip eden, Avustralya’nın öğrenci, göçmenlik politika ve yasalarını çok iyi bilen, işinin ehli, bunun yanında çok sabırlı ve hoş görülü bir insan olduğunu söyleyebilirim. Ben Feriha Hanım ve ajansını büyük bir memnuniyet içinde arkadaşlarıma önerebilirim  ve bunu hali hazırda bir çok arkadaşıma ve yakınıma önerdim. Bütün müşterilerine aynı özen ve özveri ile yardım ve danışmanlık etmesi, Avustralya’nin eğitim ve göçmenlik politikalarını çok iyi bilmeleri bunlara nazaren vize almak isteyen insanları doğru yola yönlendirmeleri ve bunun neticesi olarak hızlı bir şekilde vize almalarını sağlamaları. Müşterilerinin sıkıntılarıyla müşteriden ziyade bir yakını gibi ilgilenmeleri .

Gözden – Öğrenci Vizesi

[Dil eğitimi] Avustralya Göç ve Eğitim Ajansına dayımın eşi sayesinde ulaştım. Kendisi Feriha hanım ile Sydney’den tanışıyorlar. Açıkçası tüm evrak ve prosedürler hakkında yardımcı oldular. Yapmam gerek tüm adımları tek tek açıkladılar. Tüm evrakları çok iyi hazırladılar ve her adımda yardımcı oldular. Net ve doğru bilgi vermelerini bir danışmanlık firması dışında her iki ülkenin hukuki sürecini iyi bilip analiz etmeleri çok büyük bir artı ve sonucu olumlu yönde etkileyen bir durum olarak görüyorum. Özelikle benim başvurum çok riskliydi. Benim gibi vize riski olan kişileri bile daha doğru yönlendirmeleri sayesinde olumlu sonuç almalarına yardımcı oluyorlar. En önemli özelikleri sıcak , içten , samimi ve en önemlisi ise sıkı bir takip ve düzenli çalışmaları ve yardımcı olma yönünde çok istekli ve gerçekçi olmalarıdır. Su an Sydney’deyim dil okulluna gidiyorum. Her şey için çok teşekkür ediyorum.

Kuzey – Çocuk Vizesi

[Subclass 101 1 ay içeresinde onaylanmıştır (standart değerlendirme süresi 10 – 14 ay arasıdır)]] Sizi internet aracılığıyla ulaştım. Belgelerin eksiksiz, düzenli bir şekilde toplanması, gerekli olan bütün bilgilerin bizimle paylaşılması ve başvurunun yapılması konusunda Ceren ve Feriha Hanım çok samimi yardımlarda bulundular. En büyük fark işini çok profesyonel ve tecrübeli bir  şekilde yapması. Ayrıca müşteriye gösterilen samimiyet ve iletişim kolaylığı. Hayallerini güvenilir ellere teslim etmek isteyen herkese öneririm. En önemli özelliği başvurunuzun düzenli ve eksiksiz şekilde yapılması.

2015 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi, Müzik Teknolojileri alanında eğitimime başladım. Babam ise aynı yıl içerisinde Sydney’e geri döndü. Ve, ben 2015 yılından beri ayrı kaldığım Babam ile artık beraber yaşamak, aynı hayatı paylaşmak, onlarla içiçe bir hayat geçirmeyi gönülden istedim ve artık sizin sayenizde geçirebileceğim. Kendimi kesinlikle daha mutlu ve çok daha rahat hissediyorum.

Syed – Yeni Mezun Mühendis Vizesi

[Subclass 476 8 ay içeresinde onaylanmıştır ] First of all, many thanks for the great assistance throughout the process. I was standing in the middle of my career stuck with very less idea of whats waiting for me. In this tenure how patiently Ceren ma’am responded to my queries was exemplary and I am utterly grateful for everything. I was searching for australian visa agents on internet and phone called most of them. This one came out as most reliable for me as i could feel the professionalism in there work. The agency’s most important aspect was how well informed they were. Like I have friends who applied from other agencies, but their agents were not that much educated about every detail of the process. Ceren ma’am surely was. The biggest difference is that they know how to value their customer, I knew that from my first talk with Ceren Hanim. I kept having numerous troubles and Ceren Hanim kept on clearing them up throughout the whole process.

Demet – Turist Vizesi

Ablamın tanıdığının tavsiyesi üzerine Feriha hanıma ulaştık. Ablam Avustralya’da yaşıyor ve yıllardır göremiyordum. Avustralya ya ablamı ziyaret için ilk başvuru vizemde ret yedim. Nedeni ise (sonradan öğrendim) danışmanlık kurumu bile olmayan dolandırıcı bir şirket olması. Bu yüzden ablamı görmem nerdeyse imkansız bir duruma gelmişti. Ablamı ziyaret edebilmem için turist vizesi almam konusunda yardımcı oldu Feriha ve Ceren hanım. Feriha ve Ceren hanıma minnettarım. Ve çok şanslıyım. Sayelerinde sorunsuz bir vize alıp ablamı ziyaret etme şansı yakaladım. Kesinlikle tavsiye ederin. Bu kadar profesyonel çalışan bir kurumu gözüm kapalı tavsiye ederim tanıdık ve akrabalarıma.

Barış – Öğrenci Vizesi + Nitelikli Göçmenlik

Avustralya Göç ve Eğitim Ajansı/IEA-A aracılığı ve yardımı sayesinde 2006 yılında Sydney’e İngilizce eğitimine geldim. Feriha Hanım ve ajansı bana en iyi dil okulunu ve sonraki eğitim yolunda çok yardımcı oldu. Bilgileri ve deneyimleri ile hayat Sydney’de biraz daha kolaydı çünkü planlı ve programlı bir eğitim önerileri ile hala burada Sydney’de bir Avustralya vatandaşı olarak yasamaktayım.

Doğru bilgi ile yol gösterimleri sayesinde eğitimi mi tamamladım ve oturma izni mi aldım şu an da kendi iş yerim var. Yabancı bilmediğiniz bir şehir veya ülkede doğru ve başarılı yol göstereniniz olduktan sonra sizin ile iyi ve sıkı çalışmanız ile başaramayacağınız hiçbir şey yok. Feriha Hanım ve ajansına diğerlerinden ayıran en büyük faktör uzun yıllardır çoğu eğitim uzmanları ve okullar ile olan ilişkisi ve bilgisi eğitim üzerine.

Çoğu arkadaş ve aile üyelerime önerdim ve çoğu arkadaşım benim gibi Feriha Hanım ve ajansının yardımları sayesinde burada Sydney’de yaşamlarına devam etmekteler.

Ajansı en önemli özeliği kişiye özel en iyi eğitim seçeneklerini bulmak ve kişiye göre eğitim yolu çözmek ve başarı sağlamak. Şu anda Sydney’de yaşıyorum ve ikinci diplomamı tamamlıyorum aynı zamanda Melbourne şehrinde ortağı olduğum bir cife/bar sahibiyim. Sydney’de kısa bir süre içeresinde bir iş yeri daha açma planları yapıyorum aynı zamanda.

İlker – Yeni Mezun Mühendis Vizesi

[Subclass 476 12 ay içeresinde onaylanmıştır]. Avustralya ile ilgili bu vize işlemlerini internet üzerinde araştırırken sitenizi ziyaret ettim. MARA üyesi olmanız, sürece ve işlemlere hakim olabilmeniz bekleme sürecinde bana güven verdi. Öteki yandan evraklarda bir sıkıntı yaşanmaması anlamında içim rahat etti. Süreç boyunca her adımda güven verebilmesi çok önemli oldu. Ayrıca iletişimlerimizde her zaman son derece kibar ve sakindiniz. Kesinlikle öneririm.

İris – Öğrenci Vizesi

[Dil eğitimi] Lisansımı hukuk üzerine Bilgi Üniversitesinde tamamladım. Mezun olmadan önce yurtdışında eğitim almanın günümüz koşullarında bir gereksinim haline geldiğini fark etmemle, bunu gerçekleştirmek üzere araştırmalara başladım. Pek çok kişinin ilk aklına gelen Amerika/İngiltere seçeneklerinden farklı bir rota izlemek istedim. Bu sebeple alışılagelmiş eğitim yöntemlerinden sıyrılarak bunu uluslararası standartların da üzerine çıkaran nitelikte üniversiteleri bünyesinde barındıran bir ülke olan Avustralya’yı tercih ettim. Avustralya’da Avustralya Göç ve Eğitim Ajansı/IEA-A tanışmam da bu şekilde gerçekleşti.

Çok kısa bir zaman diliminde hukuk kariyerimde beni bir adım ileriye taşıyacak kararları almamı sağlayan imkânınlar önüme serdiler. Vize, okul başvuruları ve araştırma sürecimde Ceren Güney’in verdiği destek olmaksızın amacıma bu denli hızlı ulaşamazdım. Kafamda beliren her soru işaretinde beni aydınlatan, deneyimleri ve profesyonellikleriyle güvenimi sağlayan bu ajans Avustralya’da eğitim almak isteyen veya orada yaşamak isteyen kişilere önerebileceğim tek tercih.

 Umut –Nitelikli Göçmenlik

[Subclass 489] Tüm emeklerinizi için teşekkür ederim. Avustralya Göç ve Eğitim Ajansı diğer danışmanlık kurumlarından ayıran fark olasılıkları olumlamadan aktarması. En önemli özelliği Türkiye’de alanında rastlanılmayacak ölçüde profesyonel yaklaşım göstermesi. Arkadaşlarıma öneririm. Vatandaşlık başvurusu süreçlerinde de sizinle çalışmak istiyorum.

Deniz –  Öğrenci Vizesi

[Dil eğitimi] Avustralya Göç Ve Eğitim Ajansı sayesinde Avustralya Sydney’deki Öğrencilik hayalim gerçek oldu. Feriha ve Ceren hanım işinizi profesyonel ve titizlikle yaptığınız için sizlere çok teşekkür ediyorum. Sizi tercih etmemin nedeni diğer acentalardan farklı olarak işiniz konusunda oldukça bilgili ve tecrübeli olmanız. Yurt dışı eğitim programına gitmek isteyenlere kesinlikle sizi tavsiye edeceğim buna emin olabilirsiniz.

Beyza – Öğrenci Vizesi

[Dil eğitimi + aşçılık eğitimi] Avustralya da eğitim almaya karar verince bir tanıdığım bana Avustralya Göç ve Eğitim Ajansı/IEA-A önderdi ve hemen aradım. Feriha hanım bana bütün aşamaları tek tek anlattı. O kadar güzel bir ses tonu var ki; saatlerce dinleyebilirim. Ben 19 yaşımdayım sanırım yaşımdan dolayı çok heyecanlı ve biraz panik olabilirim. Feriha hanım ve Ceren Hanım her konuşmamızda beni dinlediler, sakinleştirdiler ve anlattılar hatta bir aşamada Feriha Hanım benim için gece 2.00 da uyudu, o gün çok üzülmüştüm. Babam işi nedeniyle bu aşamada pek yanımda olamadı ve bazı evrakları almakta çok zorladım Ceren Hanım bu aşamada bana çok yardım etti.

Kısacası Feriha ve Ceren Hanım ailemden biri oldular. Sizleri çok seviyorum, kesinlikle arkadaşlarıma öneririm. Avustralya Göç ve Eğitim Ajansı/IEA-A en önemli özelliği düzenli, planlı ve her aşamada bilgi vermeleri.

Temmuz – Öğrenci Vizesi

Size ilk bir arkadaş vasıtasıyla ile ulaşmıştım, ve çok memnumum. Feriha Hanim i diğer danışmanlardan ayıran farkı güvenilir ve ulaşılabilir olması. Küçük ya da  büyük her soruma yanıt alabilmem ve bunun karşılıklı anlayışla pekişmesi benim için çok önemli. Mutlaka öneririm.

Lemi – Nitelikli Göçmenlik

Avustralya Göç ve Eğitim Ajansı bana Avustralya’da kalıcı vize konusunda yardımcı oldu. Bu konudaki deneyimleri, ulaşılabilir olması ve samimiyetinin onu diğer danışmanlık kurumlarından farklı ekildiğini düşünüyorum. Avustralya Göç ve Eğitim Ajansı/IEA-A vize konusunda yardıma ihtiyacı olan arkadaşlarıma önerdim, hepsi son derece memnun kaldı.

Umut – Öğrenci Vizesi

Avustralya Göç ve Eğitim Ajansı/IEA-A ablam tavsiye etmişti. Okul problemlerim konusunda, vize yenileme, vize sorunları konusunda devamlı yardımcı olmuştur. Feriha ablamız bana Sydney’de olan hayatim boyunca hep bulunmuş yardımlarıyla 7 yıl geçirmiş birisiyim. İyi günümüzde ve kotu günümüzde de çok saygı değer birisi olarak durmaktadır ve kalacaktır. Herhangi bir sorunumuz olduğu zaman bize tavsiyeler, öneriler ve yardımlarda çok bulunmuştur. Çok yardımsever birisi olmasıdır ve isini tam ve pürüzsüz yapan bir Eğitim danışmanıdır.

Eğitim ile ilgili bütün bilgilerle dolu ve donanımlı bir eğitim danışmanımızdır. Tabi ki de arkadaşlarımızı öneririz. Aklimiz ilk gelen kişidir. Eğitim ile ilgili tavsiye ve önerilerle dolu olmasıdır. Ben 7 yıldır Sydney de ikamet etmekteyim. Çok küçük yasta geldim Feriha Ablanın sayesinde simdi buraya kadar yol kat ettim. Lise öğrenim yılını burada tamamen tamamladım. Simdi üniversiteye hazırlanmaktayım. En kısa zamanda üniversiteye başlayacağım. İyi ki varsınız.

Erman – Nitelikli Göçmenlik

Feriha Hanım bana Avustralya’yı artıları ve eksileri ile anlayacağım bir dilde çok güzel tasvir etti. Oradaki yaşam şekli, sosyal hayat, insanlar, diğer göçmenler ile ilişkiler, ulaşım ve en önemlisi yaşam standartları ile nasıl baş etmem gerektiğini tek tek anlattı. Gitme konusunda her şey halledildikten sonra uçaktan inip kalacağım yere kadar hangi rota ve toplu taşıma hattını kullanacağımı bana detaylı olarak anlatarak yabancı bir ülkede ilk gün fobisini atlatmamı çok kolaylaştırdı.

Feriha hanım hem objektif bakış açısı hem de konuya hakimiyeti bakımından karşılıklı görüşme esnasında kafamdaki tüm bulanık noktaları aydınlattı. Dahası benim için önemli olan ama farkında olmadığım birçok konuda da beni uyararak önlem almamı sağladı. Yabancı bir ülkeye giderken bunlar çok önemli oluyor.

Kesinlikle öneririm, zaten birçok kişiye önerdim. Avustralya Göç ve Eğitim Ajansı/IEA-A sonuç odaklı çalışması, yaptığı işe hakimiyeti ve gereksiz ayrıntılar ile uğraşmayıp kişiye özel çözümü hızlı bir biçimde sunabilmesi.

Onur – Öğrenci Vizesi

[Dil eğitimi] Hedeflemiş olduğum eğitim kariyerini onlar sayesinde yapıyorum. Birçok acente ile görüştüm ama çoğu Avustralya ya gelmeme ihtimal vermedi Ceren Hanım ve Feriha Hanım o umudu verdi ve başardık. Feriha hanım ve Ceren Hanım tanıştığım günden beri yardımcı olmaktalar. Topladığım evrakları detaylı inceleme yaparak sağlam adımlar attık ve her konuda yardımcı oldular. Sormuş olduğunuz tüm soruları size net bir cevap olarak geri dönüş yapabiliyorlar, her zaman ulaşabiliyorsunuz.

Feriha hanımın Avustralya’da ofisi olması buraya gelecek olan arkadaşlar için çok büyük bir avantaj. Geldikten sonra zorlandığım yerlerde Feriha Hanım yardımcı oldu.  Çözüm yaratmakta Feriha Hanımın tecrübesi çok başarılı size net cevap verebiliyor neyi nasıl yapacağınızı detaylı bir şekilde araştırıp sizin plan ve projenize göre yardımcı oluyor. Çoğu acentenin ezbere çalıştığını biliyorum ama Avustralya Göç ve Eğitim Ajansı/IEA-A detayları inceleyerek elinizdeki belgelere göre yol çiziyor.

Avustralya Göç ve Eğitim Ajansı/IEA-A kesinlikle arkadaşlarınıza öneririm, önerdim de zaten. En önemli özelliğinden biri Feriha hanımın Avustralya’da olması ve birçok konuda ilgilenmesi.

Doğukan + Hilal – Çalışma Vizesi

Avustralya Göç ve Eğitim Ajansı/IEA-A eşim vasıtasıyla buldum. Eşim kendi vize başvurusunu Feriha Hanım yapmıştı. Ben de yaptığımız evlilikten sonra eşim çok memnun kaldığı için sizinle çalışma kararı aldım. Avustralya Göç ve Eğitim Ajansı/IEA-A bizim için en büyük özelliği sahip olduğunuz bilgi birikimidir. Titiz çalışma anlayışınız ve detayları atlamamanız bence başarınızın sırrını veriyor.

Diğer danışmanlık şirketlerinin “bir an önce başvuru yapalım ne olursa olur” anlayışında olduğunu düşünüyorum, Ceren Hanım tüm detayları göz önünde bulundurarak yapılabilecek en iyi başvuruyu yapmaya çalışıyor. Tüm bunlardan sonra arkadaşlarıma da önereceğime emin olabilirsiniz.

Bütün destekleriniz için teşekkür ederim.

Kardelen – Öğrenci Vizesi

Feriha Hanım ve Ceren Hanım Avustralya’ya gelme sürecimde tüm hazırlamam gereken belgeleri eksiksiz ve düzenle bir şekilde hazırlamama yardımcı oldular. Vize başvurusundan önce bana iyi eğitim alabileceğim okulları önerdiler ve aynı zamanda en iyi secimi yapmam konusunda bana yardımcı oldular. Daha sonra okul başvurusunda ve vize başvurumda herhangi bir sorun çıkmamasına özen göstererek tüm belgeleri eksiksiz ve düzenle hazırlamamı sağladılar. Titiz çalışmaları sayesinde bu süreçte hiçbir sorun yasamadım.

Avustralya Göç ve Eğitim Ajansı/IEA-A diğer danışmanlık kurumlarında ayıran şey, islerini en küçük detaylara kadar titizlikle ve dikkatle yapmaları ve aynı zamanda alayişli, ulaşılabilir ve Avustralya Göç ve Eğitim Ajansı/IEA-A deneyimli ve konularında yasal prosedürlere hâkim olmaları. Sydney’deyim ve İngilizce eğitimime devam ediyorum ve aynı zamanda çalışıyor, hala Feriha hanımla sürekli görüşüyorum, bana her konuda yardımcı oluyor.

Uğur + Didem – Çalışma Vizesi

Avustralya Göç ve Eğitim Ajansı/IEA-A ve Ceren/Feriha Hanım Google search ve yorumlar üzerinden buldum, vize başvurusu (TR 485) konuda yardımcı oldu Avustralya için yapılan gelecek planlamalarımız gerçekçi bir zemine oturdu. Posta yoluyla başvuru zorluğunu Avustralya’dan destek vererek çok hızlı şekilde gerçekleştirdik.

Hem Türkiye hem de Avustralya’da eş zamanlı olarak danışmanlık hizmeti. Çok sik değişen vize prosedürleri hakkında iyi derecede bilgi sahibi olmaları.

Avustralya Göç ve Eğitim Ajansı/IEA-A arkadaşlarıma konuda yardımcı öneririm, en önemli özelliği hayal satmaması ve direkt sonuç odaklı olması.

Barbaros – Öğrenci vizesi

[Yüksek lisans] İnternetten yaptığım araştırmalarla Avustralya Göç ve Eğitim Ajansına / IEA-A ulaştım. O dönem Feriha Hanımın sunduğu Youtube tanıtım videosu ilgimi çekmişti ve sizinle çalışmaya karar vermiştim. Önceden iptal etmiş olduğum bir öğrenci vizesi vardı. Çevremde bu iptal işlemi çok sorun olur yeniden vize vermezler demişlerdi. Fakat sizler yasal haklarım olduğunu bu yüzden bu konuda herkesin yaşayabileceği sorunlar dışında bir sorun yaşamayacağımı söylediniz. Ve durumumu özetleyen çok iyi hazırlanan bir başvuru sayesinde şu anda Avustralya da eğitim almaktayım.

Gelecek planlarımın ilk adımlarını gerçekleştirmiş oldum. Diğer danışmanlık firmalarından ayıran fark Tecrübe, İlgi ve Doğru Profil Analizi. Daha inançlı ve kararlı hareket ederek zamanında destek verebiliyorsunuz. Üstelik sizlere ne zaman ulaşmak istesem yanımda oldunuz, sabırla.

Çok teşekkür ederim sizlere bir kez daha bu satırlarda. Tüm çevreme kesinlikle öneririm. Bence en önemli özelliği Tecrübe ve İlgi.

Vedat – Nitelikli Göçmenlik

Ne kadar teşekkür etsem azdır. Hedeflerime emin adımlarla ulaşmamda bana her turlu profesyonel destek ve yol haritamı hazırlamamda yardımcı olan Avustralya Göç ve Eğitim Ajansı / IEA-A çok teşekkür ederim. Benim gibi Türkiye’den yeni mezunlar için böyle bir seçenek sunup ufkumuzu açmaya yardımcı olan ajansınızı kesinlikle tavsiye ederim. Feriha hanım ve Ceren hanım çok samimi ve dürüst kişiler, her ihtiyacımı karşılamaya hazırlardı.

ceren

Yeşim – Öğrenci Vizesi

[Dil eğitimi] Avustralya araştırmalarıma danışmanım Ceren Hanım ile başladım. Öncellikle bu dönemde her türlü soruma hemen geri dönüş aldım. Benim için önemli olan sürecin yakından takip edilmesi ve titizlikle davranılmasıydı. Gerekli olan tüm araştırmalar yapıldı ve benim için en uygun olan okula karar verdik. Herhangi bir problem yaşamadan da bu sürecin sonuna geldim ve vizemi almış bulunmaktayım. Aldığım sonuçtan ve süreçten son derece memnun kaldım.

Avustralya’yla ilgili kısaca edindiğim tecrübelerden ve güzel anılarımdan bahsetmek istiyorum. Öncelikle Avustralya’ya gittiğimde İngilizcem olabildiğince kotuydu . Giderken yaklaşık 12 aylık bir dil okulu programı tercih ettim . Okulum başladığında hergelen gün İngilizcemin düzeldiğini ve aktif olarak kullanabildiğimi fark ettim. Dil okulunun getirdiği güzel arkadaşlar ve farklı kültürlerle tanıştım. Sydney’de yasayıp Goldcost , melbourne gibi yerleri arkadaşlarımla seyahat etme fırsatımda oldu . Yaklaşık 6. Ayımın sonunda Avustralyalılarla bile içlerinde kaybolmadan rahatça muhabbet edebildiğimi fark ettim.  Bu benim gittiğimde en büyük hayalimdi 🙂

Feriha Hanım Avustralya ofisinden bana çok yardımcı oldu. 8. Ayımın sonunda Türkiye’de hayalim olan şirket Renoya başvurumu yapıp skype üzerinden olan İngilizce görüşmelerimi tamamladıktan sonra olumlu sonuçlanınca dönme kararı aldım . Şu an görevime IT departmanında SAP uzmanı olarak devam ediyorum. Avustralya bana gerçekten çok güzel dostlar katip , hayalim olan bir kapiği da açtı … En kısa zamanda tekrardan görüşmek üzere Sydney …!:)

esin

Esin – Öğrenci Vizesi

[Dil eğitimi] Feriha Hanım öncelikle Avustralya’daki yaşam ile ilgili gerçekçi ve güvenilir bilgiler verdi. Olası karşılaşacağımız güçlükleri doğru ifade ederek bizim önceden hazırlıklı olmamızı sağladı. Ayrıca meslek ve vize işlemlerimizle ilgili karmaşık süreci büyük bir başarıyla yönetti. Profesyonel yaklaşımla işlerini takip etmesinin yanında yardım sever ve güven veren kişiliği nedeniyle Avustralya’daki yeni başlangıcımızda kritik bir rol oynadı. Feriha hanımı bilmediğiniz bir coğrafyada size yol gösteren güvenilir bir rehber olarak tanımlayabilir ve hiç düşünmeden önerebilirim.

Zeynep – Turist Vizesi

Sizi Avustralya ile ilgili araştırma yaparken Web siteniz ile karşılaştım sonra instagramdan araştırdım, facebookta hakkınızda yazılanları okudum ve tanışma sürecimiz bu şekilde başladı. Ben daha öncede eş vizesinde bulunmuştum ve önce ki çalıştığımız kişilerden hiç memnun kalmamıştık. Ama Ceren hanım ilgisi ve alakasıyla her şeyimizle en ince ayrıntısına kadar ilgilendi. Bu süreçte iletişim benim için en önemlisiydi, her istediğim anda kafamda sorular olduğunda Ceren hanıma ulaşabildim ve bütün sorularıma içtenlikle cevap verdi. Feriha hanımı ve Ceren hanımı diğerlerinden ayıran en önemli özelliği iletişimleriyle hep yanınızda hissettirmeleri. sizleri herkese tavsiye edeceğim.

Gökberk + Bergen – Yeni Mezun Vizesi ve. Dependent

Subclass 476 vizesini araştırırken öncelikle başka bir firma ile görüştük. Başlangıçta o firma ile çalışmayı planlıyorduk, ancak aldığımız bilgiler bize yeterli gelmedi ve başka bir firma araştırmaya karar verdik. Araştırmalarımız sonucunda Avustralya hükümeti tarafından tanınan firmaların olduğunu öğrendik ve internetten sizi bulduk. Öncelikle Avustralya hükümeti tarafından resmi olarak tanınır olması bizce en büyük avantaj. Ayrıca kurumunuzun resmi bir göç ajansı olması, vize danışmanlığı alanında diğer kurumlara göre daha güven verici. Bizce Avustralya Göç Ajansı’nın en önemli özelliği, birlikte çalıştığımız göçmenlik avukatı ile bire bir iletişim halinde olabilmemiz ve sorularımıza ayrıntılı bir şekilde cevap alabilmek. Elbette öneririz, bizim geçtiğimiz bu süreçte yardıma ihtiyacı olan arkadaşlarımıza da sizden bahsettik bile :).

Bertuğ – Mesleki Denklik

Ceren hanım ile süreçte beraberdik. Kendisi her konuda çok yardımcıydı ve süreç içinde doğru yönlendirmeleri gerçekleştirdi. En önemli özelliği dinamik olması diyebiliriz, ve kesinlikle arkadaşlarıma öneririm. Bence hizmetiniz fazlasıyla iyi.

Avustralya Göç ve Eğitim Ajansı & IEA-A