Ajansımız bünyesinde Lisanlı Eğitim ve Göçmen Danışmanımız Feriha Güney (QEAC C102|MARN 0960690) ve Avustralya Devleti’ne bağlı Avukatımız Ceren Güney (Law Society of NSW) her dosya üzerinde birlikte çalışmaktadır. Sadece başvuru öncesi ve başvuru sırasında Türkiye ile sınırlı kalmayıp, Avustralya’ da bulunan ofisimiz ile hizmetlerimiz ve desteklerimiz devam etmektedir. Vereceğimiz destek için zaman sınırlaması yok; her zaman, her konu ile ilgili bize danışabilirsiniz.

Feriha Güney ve Ceren Güney, Avustralya’ya göç etmek isteyen, eğitim almak isteyen, çalışıp, yaşamak isteyen ve iş kurmayı amaçlayan kişilere Profesyonel Göçmen Danışmanlığı hizmeti vermeyi amaçlamaktadır.

Feriha Güney

Migration Agent Registration No – MARN: 0960690

Qualified Education Agent Counsellors QEAC number: C102

Avustralya Göç ve Eğitim Ajansı‘nın, Türkiye‘de göçmen danışmanlığı hizmeti veren diğer kişi ve kuruluşlardan ayıran en önemli özelliği, firmanın kurucusu ve danışmanlık hizmetlerini bizzat sunmakta olan Feriha Güney‘in hem Avustralya hem Türkiye‘de sürekli ikamet eden ilk “resmi göçmen danışmanı” olmasıdır.

Feriha Güney, 1985 yılında ODTU İdari Bilimler ve Kamu Yönetimi alanında mezun olduktan sonra ailesi ile Avustralya ya göç etmiştir. Sydney’de yüksek lisans çalışmasında sonra Sydney Üniversitesinde Çok Kültürlülük Araştırma Merkezinde ve 66 Dilde yayın yapan Avustralya Devlet Radyosu SBS Türkçe bölümünde Program yapımcısı ve sunucusu olarak uzun yıllar görev yapmıştır.

Otuz seneden fazla Avustralya’da almış olduğu eğitim ve profesyonel çalışma deneyimleri sayesinde sahip olduğu bilgi birikimleri ile Avustralya’ya göç etmek isteyen, eğitim almak isteyen, çalışıp, yaşamak isteyen ve iş kurmayı amaçlayan kişilere Profesyonel Göçmen Danışmanlığı hizmeti vermektedir.  Bu özellik, Avustralya Göç ve Eğitim Ajansı‘na çeyrek asırlık bir tecrübe ve iki ülkede de sayısız güvenilir kontak imkânı sağlamaktadır.

Ceren Güney

Ceren Güney tüm eğitim Sydney Avustralya tamamlamıştır. Sydney Üniversitesi‘nde Ekonomi ve Hukuk alanlarında çift lisans eğitimini tamamladıktan sonra Amerika ve Hollanda eğitim görmüştür. 2009 yılında dünyanın sayılı hukuk firmaları arasında bulunan “K & L Gates” de 6 sene avukatlık yapmıştır. Avustralya Göç ve Eğitim Ajansı‘nın Türkiye ofisinde “yönetici danışman” olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Resmi olarak Avustralya Barosu‘na (NSW Law Society) bağlı olan Avukat Ceren Güney‘in tüm noter işlemlerini ve yeminli tercüman olarak tüm çeviri işlemlerini yapma yetkisi bulunmaktadır.

Avustralya‘da büyümüş olması sebebiyle müşterilerimizin Avustralya‘da yaşam ve eğitime dair tüm sorularına yanıt verebilmektedir.


    Avustralya Göç ve Eğitim Ajansı & IEA-A