Şirketimiz MARA’ya kayıtlı öğrenci vizesi hizmeti veren tek firmadır. Kurumumuz eğitim ve göçmenlik danışmanlığı olarak iki alanda hizmet vermektedir ve bu iki hizmet birbirinden tamamen farklıdır. Bu iki alanda verdiğimiz hizmetler ve bu hizmetlerin yasal yükümlülükleri farklı olmakla birlikte, her iki alanda da kapsamlı bilgi sahibi olmamız, öğrencilerimiz ve göçmenlerimiz açısından bu elbette büyük bir kazanımdır.IEA-A hem vize başvurunuzun en iyi şekilde hazırlanması ve yapılması aşamasında hem de geleceğinizi şekillendirdiğiniz bu süreçte tam kapsamlı danışmanlık hizmeti vermektedir.

Yurtdışında yeni bir hayata başlamak hem heyecanlı hem zorlu bir yolculuk olduğunun farkındayız. Resmi Göçmenlik ve Öğrenci Danışmanı, Feriha Güney (MARN 0960690), ve Avustralyalı Avukat, Ceren Güney, bu konuda da deneyim sahibidir ve sizlere yardımcı olmak için her zaman hazırdır.

Geleceğinizi şekillendirdiğiniz bu süreçte eğitim ve iş geçmişinizi dikkatle değerlendirip, kariyer ve yaşam hedeflerinize en uygun okulları seçmenizde yardımcı oluyoruz. Eğitiminiz sonrasında çalışma vizesine başvurmayı, ve ilerde göç etmeyi, düşünüyorsanız, en baştan doğru eğitim programına, doğru eyalette, başvurmanız çok önemli. Avustralya’daki tüm üniversitelere, TAFE, tüm dil okulları ve özel okullara bizim ile kayıt olabilirsiniz. Tüm başvuru sürecinde tam kapsamlı danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Avustralya ofisimiz ile tüm aşamaların yerinden takibini yapmaktayız. Avustralya’ya yerleşme aşamasında desteğimizi sürdürmekteyiz.

Hizmetlerimiz:

 • Diğer ajansların aksine, sadece başvurunuzu gerçekleştirmekle kalmıyoruz, okul ve vize başvurularınızı en iyi ve eksiksiz şekilde hazırlamak, bütün belgelerinizi taslak olarak alıp, kabul görecek hale getirmektir
 • Vize başvurusunda son derece önemli olan, sizden gelecek yanıtlar çerçevesinde “Eğitim Hedefleri” mektubunun hazırlanmasında destek olmak
 • En çok kar yapacağımız şekilde değil, sizin koşullarınıza en uygun olacak şekilde eğitim kurumu ve alanının seçiminde destek olmak
 • İleride göçmenliği düşünüyorsanız, yol haritanızın, Lisanslı Göçmenlik ve Eğitim Danışmanı olarak, göçmenlik ve eğitim hedeflerinizi dikkate alarak en başından belirlenmesinde yardımcı olmak
 • Başvuru dosyanızın yasalara uygun olarak, olabilecek en iyi şekilde hazırlanmasını sağlamak
 • Sonrasında, öğrencimiz olmanız durumunda ücretsiz göçmenlik danışmanlığı vermek
 • Başvuru sürecine ek olarak, Avustralya’ya yerleşme aşamasında da desteğimizi sürdürmekteyiz. Avustralya’da bulunduğunuz surece, karşılaşacağınız sorunlarda yol gösterici olmak
 • CV nizin Avustralya’da kabul görecek ve Avustralya mesleki yeterlilikler çerçevesine uygun olacak şekilde hazırlanmasında destek ve iş bulmanız konusunda yardımcı olup destek olmak

Geleceğinizi şekillendirdiğiniz bu süreçte, eğitim ve iş geçmişinizi dikkatle değerlendirip, kariyer hedeflerinize en uygun okulları seçmenizde yardımcı olmaktadır.

Avustralya’ ya öğrenci olarak gitmek istediğiniz takdirde vize başvurusunun yasalara uygun şekilde hazırlanması önemli olduğu gibi, geleceğinizi belirleyecek böylesi bir adımda, size en uygun okul ve bölüm seçimini yapılmanız, uzun dönemli kariyer planını yapmanız çok önemlidir.

Aksi halde geleceğinizi inşa ettiğiniz bu dönemde atacağınız plansız adımların size maddi manevi maliyetleri büyük olacaktır. Bu süreçte aslında en pahalı olanın gençliğiniz olduğunu ve bu süreci çok iyi planlamanız gerektiğini vurgulamak isteriz.

Tüm başvuru sürecinde tam kapsamlı danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

 • Başvuru dosyanız için ön yazı hazırlanmasını sağlamaktayız.
 • Başvuru dosyanız için sunulması gereken başvuru belgeleri listesinin hazırlanmasını sağlamaktayız.
 • Vize başvurunuzun hazırlanmasını sağlamaktayız.
 • Dosyanızı hazırlarken, gerekli evrakları toplamanız aşamasında yardımcı olmaktayız.
 • Avustralya Devleti tarafından istenen formları eksiksiz şekilde tamamlamanızı sağlamaktayız.

Avustralya ofisimiz ile tüm aşamaların yerinden takibini yapmaktayız.

 • Başvuru dosyanız değerlendirilirken Avustralya ile gerekli yazışmaların takibini yapmaktayız.
 • Başvuru sırasında ortaya çıkabilecek olası kanun değişikliklerinde bilgilendirme yapılması ve gerekmesi durumunda olası ilave tedbirlerin alınması için bilgilendirmede bulunmaktayız.

Avustralya’ ya yerleşme aşamasında desteğimizi sürdürmekteyiz.

Avustralya’daki geniş çevremiz ile, Avustralya’da ki bulunduğunuz sureci verimli bir şekilde kullanabilmeniz için yardımcı olup destek vermekteyiz.

İş bulmanız konusunda, Avustralya da uzun yıllara dayanan yaşam ve iş deneyimlerimizle:

 • CV nizin, Avustralya firmalarına cazip kılınacak şekilde hazırlanmasında,
 • Avustralya da iş bulma yöntemleri konusunda,
 • İş görüşmelerinde nasıl davranacağınız konusunda,

sizleri bilgilendiriyoruz, gitmeden önce ve sonra, her konuda bir danışma noktası olmaktayız.

Avustralya’ ya yerleşme sürecinizde hayatınızı kolaylaştıracak her türlü güncel ve pratik bilgi talebiniz doğrultusunda sizinle tarafımızca paylaşılacaktır.

Ev eşyalarının taşınması, yerleşilecek bölge seçimi, banka hesabı açmak, sağlık sistemi, iş kurmak, ev kiralamak ve benzeri konularda Türkiye’ den çok farklı bir sisteme sahip olan Avustralya’ da yeni bir hayata başlarken danışmanlarımızın sizi bu konuda bilgilendirmesi eminiz çok şeyin daha olumlu olmasını sağlayacaktır.

Yeminli tercümanlık ve noter onay hizmetlerimiz.

Ajansımız bünyesinde Avustralya Devletine bağlı Avukatımız ve Türkiye Cumhuriyeti’ ne bağlı yeminli tercümanımız bulunmaktadır. Belgeleriniz için hem yeminli tercümanlık hem onay yetkimiz bulunmaktadır.

Gerekli koşulları sağlamanız ve aranan öğrenci sıfatlarına sahipseniz öğrenci vizesine başvurabilirsiniz.

Gerekli akademik / mali koşulları ve öğrenci sıfatları ile daha ayrıntılı bilgi için lütfen bize ulaşınız.

  Avustralya Göç ve Eğitim Ajansı & IEA-A