October 25, 2018

25.000’in üzerinde öğrenci vizesi her yıl reddedilir.

Öğrenci vizesi için başvurmak istiyorsanız İçişleri Bakanlığı tarafından verilen GTE şartına uymalısınız.

GTE şartı kaliteli bir eğitim almaktan başka motivasyonlar için öğrenci vize programını kullanan adayların belirlenmesi amaçlıdır. Başvuru sahibinin, kaliteli bir eğitim almak için Avustralya’ya geçici olarak geldiklerini göstermesi gerekmektedir. GTE şartı, Avustralya’da eğitim gördükten sonra, Avustralya işgücü piyasasının ihtiyaç duyduğu becerileri geliştirmek ve kalıcı ikamet almak için başvuruda bulunan öğrencileri dışlamak için tasarlanmamıştır.

GTE şartı tüm öğrenci vize başvuruları için geçerlidir. Bir başvuru sahibi, GTE şartına hitap eden kişisel mektup (Samimi Öğrenci Mektubu) sunmalıdır.

Samimi Öğrenci Mektubunu (GTE) yazarken öğrencilerin çoğu doğru bir şekilde kendilerini ifade edemiyorlar. Önerilen eğitim programının Türkiye’de geleceğiniz için nasıl değerli olabileceğini göstermeniz önemli. Bu belgenizi hazırlamanız bizim ile çalıştığınızda yardımcı oluyoruz.

Tek faktöre dayanılarak bir öğrencinin GTE şartını karşılanıp karşılanmadığını değerlendirmek için yapılmamaktadır. Başvuru sahiplerini, durumlarını doğru bir şekilde ifade edebilmeleri için Samimi Öğrenci Mektubunda mümkün olduğunca fazla bilgi koymalarını tavsiye ediyoruz.

Avustralya’da eğitimi düşünüyorsanız, lütfen bizimle iletişime geçiniz. Eğitim Danışmanlık kolumuz, Avustralya Uluslararası Eğitim Danışmanlık kolumuz, IEA-A aracılığıyla, eğitim seçenekleri, maliyetler ve vize koşulları konusunda size bilgi verebiliriz. Bize Türkiye’de +90 546 946 38 11, Avustralya’da +61 2 477 524 039 veya sydney@inteducation.com’ den ulaşabilirsiniz.

Avustralya Göç ve Eğitim Ajansı & IEA-A