June 1, 2023

İlk adimi meslek denkliğini almanızdır. Meslek denkliği için sizin mesleğinizi değerlendiren kurum yeteneklerinizi, eğitiminiz ve çalışma geçmişinizin Avustralya standartlarıyla eşit değerde olup olmadığını değerlendirir.

Göçmenlik vizelerine başvurmadan önce mutlaka meslek denkliğinizi almanız gerekir. Meslek onayından olumlu bir sonuç alınırsa, Expression of Interest aşamasına devam edebiliriz.

Bu aşamada, Avustralya’da yaşama ve çalışma niyetinizi beyan ettiğiniz aşama. SkillSelect sistemi üzerinden profiliniz yaratılır ve başvurunuzu yapılır. Eyalet sponsorluğuna başvuracaksak, ön başvuruyu tamamladıktan sonra, eyalet desteği için başvuruluyor.

Davetiye alındığı taktirde, göçmenlik için vize başvurusu yapılır.

Avustralya’nın göçmenlik değerlendirmesi, adayları 2 kategoriye ayırır – Avustralya’da olanlar ve/veya eğitim görmüş olan adaylar, ve yurt dışında olan adaylar.

Avustralya Mezunları & On Shore

Avustralya’da eğitim almış uluslararası bir mezunsanız, veya Avustralya’da yaşıyorsanız, diğer adaylardan daha hızlı bir şekilde kalifiye göçmen olarak eyalet adaylığına hak kazanabilirsiniz.

Ya da ‘Bölgesel Avustralya’ topluluklarını ve işletmelerini desteklemeye önemli bir katkı sağlayan yetenekli bir göçmenseniz, bu akış kapsamındaki belirli iş deneyimi tavizlerinden yararlanabilirsiniz.

Off-Shore

Yurt dışında yaşayan ve SkillSelect sistemini kullanarak İlgi Beyanı göndermiş olan vasıflı bir göçmenseniz, Federal Hükümet veya bir Avustralya Eyaleti tarafından seçilebilir ve bağımsız vize veya eyalet adaylığına başvurmak üzere davet edilebilirsiniz.

Detaylı bilgi ve göçmenlik değerlendirmesi için, bize ulaşınız: +90 546 946 38 11.

Posted in: Blog
Avustralya Göç ve Eğitim Ajansı & IEA-A