February 26, 2019

Lisanslı Göçmenlik Danışmanları, size verdikleri tüm bilgilerden sorumludurlar. Dolayısıyla, bir Göçmenlik Danışmanı ile başvurunuzu yaparken, yasaları iyi takip eden, güncel bilgilere sahip, yetkili birinden destek alıyor, gereken belgeleri istenen şekilde sunuyorsunuz demektir. Yetkili Göçmen Danışman olarak Göçmenlik Yasaları (Migration Act) ve Yasal Düzenlemelere (Migration Regulations) sürekli takip etmekteyiz.

Buna ek olarak sektör ile ilişkili bütün davaları takip ediyoruz. Geçtiğimiz haftalarda madde 116 ile ilgili vize iptallerinde artış görülmektedir. Göç Yasası’nın 116. maddesi yeni bir bölüm değildir. Bu madde Göçmenlik ve Sınırların Korunması Bakanına (Bakan), vize sahibinin vize durumunu ihlal ettiği durumlarda veya başka birçok durumda vizeyi iptal etme yetkisi verir. Mesela öğrenci vizelerinde bir öğrenci derslerine devam etmediğinde veya akademik olarak sorumlukları yerine getirmediği durumlarda vizesi iptal edilebilir.

Bakan, Avustralya’daki vize sahibinin varlığının, Avustralya toplumunun veya Avustralya toplumunun bir kesiminin sağlık, güvenlik veya riski olduğunu düşünürse, vizesini iptal edebilir. Bu maddenin doğrultusunda vizeleri iptal etmiş olan kişiler 7 iş gün içeresinde itiraz hakları bulunmaktadır.

Herhangi bir vize iptali konusunda olduğu gibi, seçenekleriniz ve kişisel durumlarınız hakkında mümkün olduğunca çabuk yasal tavsiye almanız önemlidir. Gerek 116’da belirtilen iptalleri dikkate alma niyetinin gereklerine yanıt vermek ve AAT veya Mahkemelere yapılan iptal kararlarının gözden geçirilmesi için başvuru yapmak için katı zaman sınırları geçerlidir.

Avustralya Göç ve Eğitim Ajansı & IEA-A