May 23, 2023

Yüksek Riskli Ülkeden geliyorsunuz

Bakanlık, vize başvurunuzu ülkenize göre değerlendirecektir. Yüksek riskli bir ülkeden geliyorsanız, örneğin, Türkiye, başvurunuzun reddedilme olasılığı maalesef daha yüksektir.

Bakanlık, Avustralya vizeleri için uygunluk kriterleri konusunda katıdır. Bir göçmenlik acentesine danışarak başvurduğunuz ziyaretçi vizesinin türünü araştırmanız ve o vize turu için doğru belgeleri eklemeniz çok önemlidir.

Daha önce Avustralya vize reddi aldınız veya önceki vizenizin koşullarını karşılamadınız.

Vize başvurusu geçmişiniz değerlendirilen önemli noktalardan biridir.

Avustralya vizenizin koşullarını yerine getirmek, özellikle gelecekte Avustralya’yı tekrar ziyaret etmeyi planlıyorsanız, çok önemlidir.

Bakanlık, başvurunuzu işleme koyarken geçmiş vize geçmişinizi dikkate alacaktır. Ve önceki vizenizin koşullarını yerine getirmediyseniz, reddetme şansınız çok yüksektir.

Başvurunuzda tutarsızlık olması durumunda turist vizeniz ret olabilir

Başvurunuzda herhangi bir tutarsızlık olmamasını sağlamak çok önemlidir.

Başvurunuzda herhangi bir tutarsızlık bulunursa, yalnızca vizeniz reddedilmeyecek, aynı zamanda ret kararına itiraz etmenize de izin verilmeyecektir.

Kayıtlı bir göç ajansı ile başvurmak, başvurunuzun %100 doğru ve tutarlı olmasını sağlar.

Başvuruda yeterli kanıt olmaması, turist vizesinin reddine yol açacaktır.

Ziyaretçi vizesi başvurunuzdaki kanıt eksikliği, Avustralya turist vizesinin reddedilmesinin en yaygın nedenidir.

Avustralya turist vizesi alabilmek için tüm şartları yerine getirmeniz gerekir.

Örneğin planladığınız tatili maddi olarak destekleyebilmelisiniz. Aksi takdirde, Avustralya’daki konaklamanız için bir sponsorunuz olmalı, sponsor sizi maddi olarak destekleyebilmelidir.

Ayrıca seyahatiniz bittikten sonra eve dönmeyi planlayan gerçek bir turist olmalısınız.

Avustralya vizesi için başvururken, iddialarınızı destekleyecek kanıtlar bulunmalıdır. Kanıt göstermezseniz, kesinlikle vize reddi yolunuza çıkacaktır.

Avustralya Turist Vizesi reddinin en yaygın nedeni, kişinin kendi ülkesine dönmesi için teşvik edici kanıt olmamasıdır.

Departmanın, gerçek amaçlar için ziyaret ettiğinizden ve turist vizesiyle gelip süresiz olarak kalmayı planlamadığınızdan emin olması gerekir.

Başvurunuzu sahte ve yanıltıcı belgelerle sağlarsanız, turist vizeniz ret olur

Vize başvurunuzu yanlış ve yanıltıcı belgelerle sağlamanız, anında ret anlamına gelir. Ayrıca 3 yıl ceza da alırsınız.

Yanlış ve yanıltıcı bilgi sağlama geçmişi nedeniyle gelecekteki başvuruların herhangi bir şansı çok yüksek bir ret riski taşıyacaktır.

Sahte belgeler sunmak da yasalara aykırıdır.

Sağlık koşullu karşılamamak, turist vizenizin reddedileceği anlamına gelir

Avustralya çok yüksek sağlık standartlarına sahip bir ülkedir.

Avustralya’ya vize alabilmek için, Avustralya halkı ve toplumu için sağlık ve güvenlik riski oluşturmadığınız konusunda bakanlığı tatmin etmelisiniz.

Kötü bir kalp veya şeker hastalığı gibi genel sağlık durumları, Avustralya’yı ziyaret edemeyeceğiniz anlamına gelmez. Sağlık durumunuzun “önemli bir sağlık ve toplum hizmeti maliyeti” olup olmadığını dikkate almalarına rağmen.

Karakter testini karşılamamak, turist vizenizin reddedilmesi anlamına gelir

Turist Vizesi için başvurduğunuzda, Bakanlık birçok yönlü değerlendirme yapacak, biri de karakterinizdir.

Departmanın, yalnızca Avustralya’da değil, ikamet ettiğiniz veya ziyaret ettiğiniz herhangi bir ülkede sahip olabileceğiniz tüm cezai mahkumiyetlerinizden haberdar olması gerekir.

Avustralya göçmenlik yasaları, tüm başvuranların karakter testini geçmesini ve yasalara uyan bir vatandaş olduğunuz konusunda Avustralya hükümetini tatmin etmesini gerektirir.

Avustralya’yı ziyaret etmelerine, kalmalarına veya Avustralya’da yaşamalarına izin verilen kişilerin toplum için bir tehlike oluşturmaması veya tehdit oluşturmaması kamu yararı ve güvenliği meselesidir.

Avustralya’yı ziyaret etmeyi planlıyorsanız, lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin: sydney@inteducation.com  |  +90 546 946 38 11

Posted in: Blog
Avustralya Göç ve Eğitim Ajansı & IEA-A