May 18, 2023

Vizelerinizin bir takım şartları olduğunu biliyor muydunuz?

Göç Yasası’nın 41. Bölümü, Göç Yönetmeliği’nin vizelerin belirli koşullara tabi olmasını sağlar.

Vize koşullarına uyulmaması, Göç Yasası altında bir vizenin iptal edilmesine yol açabilir dolayısıyla bu koşullara hakim olmak oldukça önemlidir.

Bu makale yasal tavsiye olarak alınmamalı. Avustralya göçmenlik yasası karmaşıktır ve kullanım zorlukları, kullanım süreleri için göçmenlik avukatımız ve yetkili göçmenlik danışmanımız ile iletişim geçmenizi öneririz. 

Condition 8501 

Bazı vizeler kapsamında 8501 numaralı koşulu karşılamanız gerekebilir. 8501 numaralı koşul, Avustralya’da kaldığınız süre boyunca yeterli sağlık sigortasına sahip olmanız ve bu sigortayı korumanız gerektiği anlamına gelir.

Condition 8503

Daha Fazla Kalmama koşulu, Avustralya’dayken çoğu geçici ve kalıcı vizeye başvuramayacağınız anlamına gelir.

Feragat talebi yapılabilir.

Condition 8504

Yaygın bir koşul olan koşul 8504 vize sahibi, bakan tarafından belirlenen bir tarihten önce Avustralya’ya giriş yapılması gerektiğini gösterir. Bu tarih “Initial Entry Date” olarak bilinir.

Belirli durumlarda siz ve/veya başvurunuzun bir parçası olarak aile üyelerinizin bu koşulu yerine getiremeyebileceği durumlar elbette olabilir, ancak  “Initial Entry Date” ilk giriş tarihine kadar yapılmasını şiddetle tavsiye ederiz.

Condition 8202

Öğrenci vizesinde görünen bu koşul, vize sahibinin belirli ders kaydı, devam ve akademik ilerleme gerekliliklerine uymasını gerektirir. öğrencinin, kendisine vize verilen kursla aynı seviyede veya daha yüksek olan kayıtlı bir kursa kaydını sürdürmesini gerektirir.

Condition 8101

Turist vizesinde görünen bu koşul, Avustralya’da çalışmanızı yasaklar. Bu, Avustralya’da olduğunuzda, bir kişinin normalde para alacağı bir işi yapmamanız gerektiği anlamına gelir.

Vizeniz ile ilgili tüm sorularınız için bize ulaşabilirsiniz:

T: +61 2 9232 7055  |  T: +90 546 946 38 11  |  sydney@inteducation.com

Posted in: Blog
Avustralya Göç ve Eğitim Ajansı & IEA-A