April 2, 2019

Nitelikli Göç Puan Testi şu anda eşleri 45 yaşın altındaki başvuru sahiplerine ek puanlar vermektedir. Eş destek kategoriden puan alabilmek için, eşlerinin mesleğinin de ana başvuran ile ayni aranan meslekler listesinde olması ve o meslek için denklik alabilmesi gerekiyor. Kasım 2019’dan itibaren, Yetenekli Göç Puanları Testi, eşlerinin İngilizcesi yeterli ancak mevcut diğer şartları karşılamadığında, ana başvuru sahiplerine ek puanlar verecek şekilde ayarlanacaktır. Bu değişiklikler bekar olan veya eşinin yetkin İngilizce gösterebileceği ve bu nedenle Avustralya işgücü piyasasına katılmak için en iyi potansiyele sahip olan adaylara öncelik gösterecektir. Değişiklikler resmileştikçe sizleri güncellemeye devam edeceğiz.

Lisanslı Göçmenlik Danışmanları, size verdikleri tüm bilgilerden sorumludurlar. Dolayısıyla, bir Göçmenlik Danışmanı ile başvurunuzu yaparken, yasaları iyi takip eden, güncel bilgilere sahip, yetkili birinden destek alıyor, gereken belgeleri istenen şekilde sunuyorsunuz demektir. Yetkili Göçmen Danışman olarak Göçmenlik Yasaları (Migration Act) ve Yasal Düzenlemelere (Migration Regulations) sürekli takip etmekteyiz.

Dolayısıyla, tüm vize kategorileri için, tüm bu kategorilerde gelişmeleri ve değişiklikleri yakından takip etmek gerekmektedir. Lisanslı Göçmenlik Danışmanları bu konularda sürekli kendini geliştirmesi zorunludur. Yasaları doğru bir şekilde yorumlayabilmekte de oldukça önemlidir. Konuya hakim bir lisanslı Göçmenlik Danışmanı ve Avukat ile çalışmanın başvurunuzun kapsamlı ve doğru bir şekilde yapılmasında önemli katkısı olacaktır. Bu da, başvuracağınız vize kategorisinde en son bilgilere en hızlı şekilde ulaşmanız anlamına gelecektir.

Hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi için: Türkiye’de Avukatımız Ceren Güney: +90 212 800 79 11 ve +90 546 946 3811, Avustralya’da Yasal Kayıtlı Göçmenlik ve Yetkili Eğitim Danışmanımız Feriha Güney (MARN: 0960690 | QEAC: C102) +61 2 9232 7055 ve +61 477 524 039 veya sydney@inteducation.com adresine den ulaşabilirsiniz.

Avustralya Göç ve Eğitim Ajansı & IEA-A