March 16, 2021

Avustralya Vize Başvurusu için Lisanslı Danışman Şart mı?

Avustralya vize işlemleri tamamen yasalara uygun olarak, saydam bir şekilde gerçekleşmektedir. Dilerseniz başvuruyu kendiniz de yapabilirsiniz. Bu çerçevede, www.homeaffairs.com.au adresini ziyaret edebilir, başvurunuzu bu sayfadan yapabilirsiniz.

Öte yandan, vize yasaları, diğer yasalara göre çok daha değişken ve karmaşıktır. Başvurularda, gereken evrakları istenen şekilde sunmak son derece önemlidir ve bu konuda ayrıntılara dikkat edilmelidir. Bu çerçevede, profesyonel bir yardım almanız önemlidir. Avustralya’da, lisanslı Göçmen Danışmanlığı, yasalara göre kurulmuş olup, danışmanların, göçmenlik yasalarındaki değişiklikleri sürekli takip ediyor olmaları ve müşterilerine doğru bilgiler vermeleri beklenmektedir.

Lisanslı Göçmenlik Danışmanlığına Dair Önemli Not

Lisanslı Göçmenlik Danışmanı olmadan, göçmenlik konusunda bilgi vermek suç olup, 5 yıla kadar hapis cezası, 5.000 AUD’na kadar para cezası söz konusudur. Danışmanın, lisanlı olup olmadığını www.mara.gov.au adresinden kontrol edebilirsiniz.

Lisanslı Göçmenlik Danışmanlarının size vize konusunda garanti vermesi, boş hayallerle aldatması mümkün değildir. Göçmenlik Danışmanları, size verdikleri tüm bilgilerden sorumludurlar. Dolayısıyla, bir Göçmenlik Danışmanı ile başvurunuzu yaparken, yasaları iyi takip eden, güncel bilgilere sahip, yetkili birinden destek alıyor, gereken belgeleri istenen şekilde sunuyorsunuz demektir.

Bunlara ek olarak, Avustralya’da tüm vize başvuruları, Göçmenlik Yasaları (Migration Act) ve Yasal Düzenlemelere (Migration Regulations) ve kanun hükmünde kararname diyebileceğimiz “Ministrial Instructions” larla ve itiraz mahkemeleri ve diğer mahkemelerde alınmış kararlar ile yönetilmektedir. Dolayısıyla, tüm vize kategorileri için, tüm bu kategorilerde gelişmeleri ve değişiklikleri yakından takip etmek gerekmektedir. Lisanslı Göçmenlik Danışmanının, bu konularda sürekli kendini geliştirmesi zorunludur. Bu da, başvuracağınız vize kategorisinde en son bilgilere en hızlı şekilde ulaşmanız anlamına gelecektir. Ayrıca, vize başvurusunu değerlendiren görevlinin yasa ve yasal düzenlemelerle, Kanun Hükmünde kararnameler çerçevesinde, başvuruda nelere dikkat etmesi gerektiğini açıklayan belge olan, kısaca PAM olarak bilinen, “Policy Advisory Manual” belge, Göçmenlik Danışmanları ulaşabilmektedir. Bu da başvurunuzun çok daha detaylı ve istendiği gibi yapılmasında özel bir önem taşımaktadır.

Konuya hakim bir lisanslı Göçmenlik Danışmanı ile çalışmanın başvurunuzun kapsamlı ve doğru bir şekilde yapılmasında önemli katkısı olacaktır.

Ajansımız bünyesinde Lisanlı Eğitim ve Göçmen Danışmanımız Feriha Güney (QEAC C102|MARN 0960690) ve Avustralya Barosuna bağlı Avukatımız Ceren Güney (Law Society of NSW) her dosya üzerinde birlikte çalışmaktadır. Sadece başvuru öncesi ve başvuru sırasında Türkiye ile sınırlı kalmayıp, Avustralya’da bulunan ofisimiz ile hizmetlerimiz ve desteklerimiz devam etmektedir. Vereceğimiz destek için zaman sınırlaması yok; her zaman, her konu ile ilgili bize danışabilirsiniz.

Detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz: sydney@inteducation.com veya TR: T: +90 546 946 38 11  |  +90 212 800 79 AU: T: +61 2 9232 7055  |  +61 477 524 039

[contact-form][contact-field label=”Name” type=”name” required=”true” /][contact-field label=”Email” type=”email” required=”true” /][contact-field label=”Website” type=”url” /][contact-field label=”Message” type=”textarea” /][/contact-form]

Avustralya Göç ve Eğitim Ajansı & IEA-A