May 11, 2021

Avustralya göçmenleri geri getirmek ve ekonomik toparlanmayı hızlandırmak için yeni bütçe planıyla gelecek yıl sınırlarını açacak.

Bakan Josh Frydenberg hükümetin, sağlık uzmanların ülkeye girişin mümkün olduğunu beyan eder etmez göçün salgın öncesindeki düzeylere getirilmesi gerektiğine inandığını söyledi.

Frydenberg ayrıca, ülkeden çıkamayan Avustralyalıların ekonomiye destek olacağından söz ederek, bunun harcamalara katkıda bulunduğunu, ancak yalnızca geçici olduğunu söyledi. “Bu bir pandemiketki, kalıcı değil,” dedi.

Frydenberg tarafından Salı günü teslim edilecek federal bütçe, yedi ay önceki bütçede öngörülen tarihten birkaç ay sonra, 2022’de uluslararası sınırın açılmasını amaçlayan koronavirüs aşıları ve enfeksiyonları için temel varsayımları içerecek.

“Güvenli olduğu zaman sınırlar yeniden açılacak ve bunu yaptıklarında vasıflı işçiler de dahil olmak üzere net denizaşırı göç artacaktır ve bu vasıflı işçiler ekonomide çok önemli bir rol oynuyor, ancak tıbbi tavsiyelerin önüne geçerek kamu güvenliğinden veya aslında ekonomik iyileşmeden ödün vermeyeceğiz.”

Sınırlar kapalı olmasına rağmen, Avustralya hükümeti hem eğitim, hem de göçmenlik başvurularını kabul ediyor. Bu sürede başvurunuz kabul edilirse, başvuru için vakit kaybetmeden hemen sınırlar açılınca giriş yapabileceksiniz.

Göçmenlik için gerekli olan tüm ön işlemler bu dönemde tamamlamanız (mesleki denklik, Expression of Interest gibi) size büyük avantaj sağlayacaktır; girişler açıldıktan sonra kotaların hızlı bir şekilde dolacağını ön görüyoruz.

Eğitim vizeleri kabul edilen öğrenciler yaptıkları eğitim ve kuruma göre bazıları eğitimlerine (İngilizce ve bazı online eğitim olanağı olanlar) Türkiye’deyken başlamış durumda sınırlar açılınca da eğitimlerine kaldıkları yerden Avustralya’da devam edecekler. Dahası online eğitim görmüş olan adaylar eğitim sonrası çalışma ve göçmenlik fırsatlarından faydalanabilecektir.

Hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi için TR: +90 546 946 38 11 +90 212 800 79 11 AU: T: +61 2 9232 7055  |  +61 477 524 039, veya sydney@inteducation.com adresine den ulaşabilirsiniz.

[contact-form][contact-field label=”Name” type=”name” required=”true” /][contact-field label=”Email” type=”email” required=”true” /][contact-field label=”Website” type=”url” /][contact-field label=”Message” type=”textarea” /][/contact-form]

Avustralya Göç ve Eğitim Ajansı & IEA-A