November 28, 2019

Her yıl binlerce uluslararası öğrenci Avustralya’da yönetim ile ilgili yüksek lisans eğitimi almayı tercih ediyor. İlgi alanlarınıza ve elde etmek istediğiniz nitelik türüne bağlı olarak, iki seçeneği göz önünde bulundurabilirsiniz: genel bir yönetim kursu (yönetimi kendi başına veya belirli bir endüstriye odaklanmış bir şekilde incelemek) ya da işletme yüksek lisansı (MBA).

Avustralya’da bir MBA veya yönetim ile ilgili yüksek lisans tamamlamanın birçok avantajı vardır.

  • Avustralya’da okumak, Türkiye’de ya da dünyanın herhangi bir yerindeki kariyer gelişiminizi önemli ölçüde artırabilecek, yüksek kaliteli, uluslararası kabul görmüş bir nitelikle mezun olacağınız anlamına gelir. Avustralya’da, çoğu AACSB ve EQUIS’ten küresel akreditasyona sahip 75 tanınmış uluslararası MBA programı vardır.
  • Avustralya’da eğitimler, iletişim, kişisel ve liderlik becerilerinizi geliştirmeye odaklanan pratik ve teorik bilgilerin bir kombinasyonunu sunar. Avustralya kursları yaratıcılığı ve bağımsız düşünmeyi teşvik eder.
  • Avustralya’daki birçok eğitim, uluslararası öğrencilere, bir şirketle staj yaparak ya da uluslararası bir değişim ya da çalışma gezisini tamamlayarak deneyim kazanma fırsatı sunar.
  • Avustralya’nın çok kültürlülüğü, birçok farklı kültürden gelen öğrencilerle birlikte çalışma fırsatı bulacağınız ve size yönetime geniş bir kültürel bakış açısı kazandıracağınız anlamına gelir.

Bir programı seçerken dikkat etmeniz gereken birçok konu var:

  1. kurs süresi ve iş yükü (bazı programlar diğerlerinden daha ağır bir iş yüküne sahip olabilir)
  2. öğretmenlerinin uzmanlığı
  3. program akreditasyonu (AACSB ve EQUIS tarafından akredite olan MBA’leri arayın)
  4. uluslararası öğrenci destek programları (eğitiminize başladığınızda ilk birkaç haftada bunlar çok yardımcı olabilir)
  5. çift ​​derece tamamlamak için seçenekler (örneğin, bir profesyonel muhasebe ustası ile birlikte bir MBA)
  6. uluslararası değişim ve çalışma turu fırsatları

Detaylı bilgi için: yetkili danışmanlarımız Feriha Güney (Registered Migration Agent MARN 0960690 & Student Counselor QEAC C102) ve Av. Ceren Güney ulaşmak için sydney@inteducation.com: TR +90 212 800 79 11 | +90 546 946 38 11 veya AU T: +61 2 9232 7055  |  +61 477 524 039

Özellikle eğitiminiz sonrasında çalışma vizesine başvurmayı, ve ilerde göç etmeyi, düşünüyorsanız, en baştan doğru eğitim programına başvurmanız çok önemli. Kurumumuz eğitim ve göçmenlik danışmanlığı olarak iki alanda hizmet vermektedir. Bu iki alanda verdiğimiz hizmetler ve bu hizmetlerin yasal yükümlülükleri farklı olmakla birlikte, her iki alanda da kapsamlı bilgi sahibi olmamız, öğrencilerimiz açısından elbette büyük bir avantajdır.

Avustralya Göç ve Eğitim Ajansı & IEA-A