August 31, 2023

Göç sisteminin kalbi, Avustralya’yı yeni evleri haline getirmek isteyen vasıflı kişilere sunulan çeşitli vize kategorilerinde yatmaktadır. İki öne çıkan kategori

  • Subclass 190
  • Subclass 491

Bu vizelerden herhangi birine başvurmak için, başvuru sahibinin öncelikle bir Eyalet veya Bölge tarafından desteklenmesi gerekir.

Bazı kişiler kotalarda önemli bir kesinti yapıldığına dair endişelerini dile getirdi ancak Hükümet, bu kesintilerin önemli miktarda birikmiş başvurularla başa çıkmak için gerekli olduğunu savunuyor.

Dahası, kotalar bu kategorilerdeki toplam vize başvurusu sayısını yansıtmadığını ve verilen toplam vizeleri sınırlamadığını açıklamak isteriz. Kotalar, İçişleri Bakanlığı, planlanan Göç Programı seviyelerine ve vasıflı vize işleme önceliklerine bağlı kalarak başvuruları yönetmesi için bir çerçevedir.

Haberlerde aşırı derecede heyecanlanacak bir şey olmasa da, bunun işlemlerin hızlanmasına sağlayacağı faydayı takdir ediyoruz. Göç alanında 30 yıldır çalıştığımız süre boyunca benzer ciddi kesintiler gördük ve Avustralya’da nitelikli adaylar için her zaman yer olduğunu biliyoruz. Şu anda atılacak en iyi adım, göç şansınızı artıracak stratejileri düşünmektir. Sizinle birlikte göçe giden yolunuzun haritasını çıkarmanıza yardımcı olabiliriz.

İşte 2023 24 adaylık tahsislerinin özeti:

Tasmania ve Australian Capital Territory hariç, diğer eyaletler Subclass 190 veya 491 başvuralar için henüz açık değildir. Diğer eyaletler kısa sure içeresinde başvurular için tekrar açılmaya planlıyor.

Detaylı bilgi için bize sydney@inteducation.com veya +90 546 946 38 11  |  +90 212 800 79 üzerinden ulaşabilirsiniz.

Posted in: Blog
Avustralya Göç ve Eğitim Ajansı & IEA-A