August 4, 2021

Önemli duyuru: Avustralya eyaletleri 2021-2022 için nitelikli göçmenlik programlarını açıyor! Avustralya eyaletleri ve bölgeleri, ülkenin COVID-19 pandemisinde ekonomi ve halk sağlığını desteklemeyi amaçlayan adaylar için Nitelikli Göç Programlarını başlattı. Öncelik hala Avustralya’da bulanan adaylar içindir, ancak Türkiye’deki adaylarımız için de çok güzel bir haberimiz var; offshore başvuru sahipleri başvuruları kabul edecek!

Görüldüğü gibi, göçmenlik programında çok hızlı değişiklikler olabiliyor (Temmuz 2022 ye kadar eyaletler göçmenlik programlarını açmaları beklenmiyordu).  Şansınızı kaçırmamak ve yasa değişikliklerden avantaj sağlayabilmeniz için, çok hızlı ve esnek davranıyor olabilmeniz gerekmektedir. Bu açıdan, yetkili ve deneyimli kişiler ile çalışmanız, çok önemlidir.

Avustralya eyaletler Subclass 190 ve Subclass 491 için her yıl federal hükümetten kotalar alır. Sizlere 2021-2022 program yılı için eyalet ve bölge bazında güncel bilgileri özetliyoruz:

NSW

NSW, vasıflı adaylık programı için en fazla tahsisata sahip eyalet olmaya devam ediyor. Subclass 190 için 4.000 ve Subclass 491 için 3.640 yer alarak, geçen yılın toplamı olan 6.350’den önemli bir artış elde etti.

Eyalet şimdi Subclass 491 için başvuruları davet etti. Yeni sürecin bir parçası olarak eyalet, adayları bir başvuru dönemi sırasında ve bir başvuru dönemi kapandıktan sonra yedi gün içinde bir Bölgesel Kalkınma Avustralya (RDA) ofisine başvurmak üzere seçecek ve davet edecektir.

Mevcut yıl için başvuru pencereleri Ağustos, Ekim, Ocak ve Mart aylarıdır.

Victoria

Victoria bu yıl toplam 4.000 kontenjan aldı – Subclass 190 500 ve Subclass 491 için 3.500. Bu, önceki program yılından biraz daha fazladır.

Victoria, kendi yılında STEMM (bilim, teknoloji, mühendislik, matematik ve tıp) becerilerine dayalı olarak eyalet tarafından belirlenen yedi hedef sektörden birinde şu anda eyalette yaşayan ve çalışan onshore başvuru sahiplerine odaklanacaktır.

Western Australia

Eyalet, Subclass 190 340 ve Subclass 491 için 1.100 yer aldı.

Programdaki en göze çarpan değişikliğin, General Stream’e başvuran adayların adaylık almak için şu anda eyalette okuyor, çalışıyor veya yaşıyor olması gerekmediğini söyledi. Tek ihtiyaçları olan, bu akışa hak kazanabilmek için eyalette bir iş teklifidir.

ACT

ACT, yetenekli aday gösterme programı için bu yıl bir önceki yıla göre 600 yer daha aldı.

Nitelikli göç programı, federal hükümet uluslararası sınırları yeniden açana kadar yurtdışı başvuru sahiplerine kapalı kalacak.

South Australia

Eyaletin genel nitelikli göç programı artık açık. Dahası, offshore başvuru sahiplerinden başvuruları kabul edecek!

Güney Avustralya’nın vasıflı adaylık programı, 190 ve 491 alt sınıflarının her biri için 2.600 yer alarak geçen yıla göre toplam 1.200 yer daha aldı.

Toplam 491 ve 190 vize için 5.200 noktada durdukları ve NSW’den yalnızca ikinci sırada oldukları için tahsis sayısı oldukça umut vericidir.

Queensland

Queensland, önceki yılla aynı sayıda yer aldı – Subclass 190 için 1.000 ve Subclass 491 için 1.250’dir.

Devlet şu anda, bir sonraki duyuruya kadar kapalı kalacak olan vasıflı adaylık programı için kriterleri sonuçlandırıyor.

Tasmania

Tasmania, Subclass 190 için 1.100 ve Subclass 491 için geçen yıla göre 2.200 yer aldı.

Devlet, 30 Haziran’a kadar sonuçlanmayan Nitelikli Aday vize başvurularını bu program yılında değerlendirmeye devam edecek.

Devlet, 2021-22 adaylık programını 4 Ağustos’ta açacak.

Northern Territory

Önceki yılla aynı şekilde Subclass 190 ve Subclass 491 için her biri 500 olmak üzere 1.000 yer tahsis edilmiştir.

NT programı yeni onshore başvuru sahiplerine açık kalırken, yurt dişi başvuru sahiplerine kapalıdır. Ancak, mevcut tüm başvurular değerlendirilecektir.

Ajansımız bünyesinde Lisanlı Eğitim ve Göçmen Danışmanımız Feriha Guney (QEAC C102/MARN 0960690) ve Avustralya Barosuna bağlı Avukatımız Ceren Guney her dosya üzerinde birlikte çalışmaktadır.

Lisanlı Göçmen Danışmanımız Feriha Güney’in 30 seneden fazla Avustralya’da almış olduğu eğitim ve profesyonel çalışma deneyimleri sayesinde sahip olduğu bilgi birikimleri ile Avustralya’ya göç etmek isteyen, eğitim almak isteyen, çalışıp, yaşamak isteyen ve iş kurmayı amaçlayan kişilere çeyrek asırlık bir tecrübe ve iki ülkede de sayısız güvenilir kontak imkânı sağlamaktadır.

Bünyemizde bulunan Avukatımız Ceren Güney’in yasaları yorumlama ve dosya hazırlama kabiliyetiyle başvurularınız çok daha etkili olacaktır.

Diğer ajansların aksine, sadece başvurunuzu gerçekleştirmekle kalmıyoruz, vize başvurularınızı en iyi ve eksiksiz şekilde hazırlamak, bütün belgelerinizi taslak olarak alıp, kabul görecek hale getirmektir.

Uzmanlığımızın verdiği avantaja ek olarak, vizeniz çıktıktan sonra ve Avustralya’ya geldikten sonra, size oradaki geniş ailemize katmaktayız ve hizmetlerimize devam etmekteyiz. Avustralya’daki geniş çevremiz ile orda bulunduğunuz süreci verimli bir şekilde kullanabilmeniz için yardımcı olup destek vermekteyiz.  İş bulmanız konusunda; Avustralya’da uzun yıllara dayanan yaşam ve iş deneyimlerimizle sizlere destek olacağız.

Hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi için TR: +90 546 946 38 11 +90 212 800 79 11 AU: T: +61 2 9232 7055  |  +61 477 524 039, veya sydney@inteducation.com adresine den ulaşabilirsiniz.

[contact-form][contact-field label=”Name” type=”name” required=”true” /][contact-field label=”Email” type=”email” required=”true” /][contact-field label=”Website” type=”url” /][contact-field label=”Message” type=”textarea” /][/contact-form]

Avustralya Göç ve Eğitim Ajansı & IEA-A