December 7, 2018

Göçmenlik vizelerine başvurmadan önce mutlaka meslek denkliğinizi almanız gerekir. Meslek onayından olumlu bir sonuç alınırsa, vizeniz ile devam edebilirsiniz.

Meslek denkliği için yeteneklerinizi, eğitiminiz ve çalışma geçmişinizin Avustralya standartlarıyla eşit değerde olup olmadığını değerlendirir. Eğitimleriniz, iş deneyimlerinizi ve yeteneklerinizi kanıtlayan detaylı bir dosya hazırlanacaktır. Meslek onayınız için hem lisansınızı hem de iş tecrübelerinizi kanıtlamamız gerekecek.

VETASSESS kurumu ‘Genel Profesyonel Meslekleri’ değerlendiren kurumudur.

Şimdiye kadar VETASSESS bu değerlendirmede ücret aldığınız doktora araştırma çalışmalarını geçerli iş deneyimi olarak kabul etmekteydi.

15 Aralık 2018 tarihinden itibaren VETASSESS artık ücretli doktora çalışmalarını iş deneyimi olarak kabul etmeyecektir.

İş deneyimlerinin değerlendirilmesi için başvuru sahipleri, mesleğe genellikle işgücünün ödülü veya piyasa oranına göre ücretli olarak katılmalıdır. Staj tip deneyimleri, mesela sadece çalışma giderlerinizin karşılandığı deneyimleriniz, is deneyimi olarak kabul edilmeyecektir.

Mesleki denklik kurumlarının uyguladığı yasalar çok kapsamlı ve karmaşık olduğu, sıkça değiştirildiği için, deneyimli ve profesyonel bir göçmen danışmanı ile çalışmanızı tavsiye ediyoruz. Avustralya’nın resmi Göçmenlik Kurumu MARA tarafından verilen resmi danışmanlık lisans ile size meslek denklik başvurunuzu ile ilgili profesyonel danışmanlık vermekteyiz (Registered Migration Agent MARN 0960690). Meslek denklik ile ilgili sorularınız var ise biz her zaman +90 546 946 38 11 veya sydney@inteducation.com’ den ulaşabilirsiniz.

Avustralya Göç ve Eğitim Ajansı & IEA-A