Deneyimiz

Avustralya Göç Ajansı International Education Agency-Australia’ nın bir yan kuruluşudur.

Eğitim ve göçmenlik konusunda 17 senedir Avustralya ve Türkiye‘ deki ofislerinde hizmet veren danışmanlık kurumudur. Türkiye’ de Avustralya’ nın resmi Göçmenlik Kurumu (MARA veya Migration Agents Registration Authority) tarafından verilen ilk resmi danışmanlık lisans ile size hizmet vermektedir.

Vize başvurunuz ile ilgili tüm stresinizi üzerinizden alarak, sürecinizin her aşamasında profesyonel göçmenlik danışmanlığı hizmetlerimizle yanınızda olmayı amaçlamaktayız. Hem Türkiye de hem Avustralya da sizinleyiz.

Avustralya’ ya yerleşme aşamasında desteğimizi sürdürmekteyiz. Bizi seçtiğiniz takdirde sizi oradaki ailemiz arasına katmaktayız.

Resmi bir göçmen ajansı olmamız

Türkiye’ deki “göçmen danışmanlık hizmeti” veren diğer kişi ve kuruluşlardan en önemli farkımız, firmanın kurucusu ve danışmanlık hizmetlerini bizzat sunmakta olan Feriha Güney’ nin Avustralya’ da yaşayan ve oranın vatandaşlığına sahip Türkiye’ de ilk “Resmi Göçmen Danışmanı” olmasıdır.

Göçmenlik kanunları hakkında yeterli bilgiye sahip olmadan “danışman” adı altında göçmenlik danışmanlığı yapan kişiler yüzünden mağdur ve mutsuz olan, yanlış yönlendirme veya takipsizlik neticesinde vize başvurusu reddedilen pek çok aday olmuştur.

Avustralya göç yasaları çok kapsamlı ve karmaşık olup, sürekli değişikliklerin yapıldığı yasalardır. Dünyanın dört bir yanından binlerce kişi, eğitim görmek, ziyaret etmek, çalışmak veya göçmenlik için Avustralya vizelerine başvurmaktadır. Bu kişilerin Avustralya’ ya vize alacakları garantisiyle kandırılmalarını ve bu şekilde ciddi maddi kayıplara uğramalarına engel olmak amacıyla, göçmenlik danışmanlığını kimlerin yapabileceği yasalarla belirlenmiştir.

Vize başvurunuzu hazırlarken, göçmenlik kanun ve yönetmeliklerinde yer alan bir kelimeyi farklı ya da yanlış yorumlamanız, dosyanızda eksikliklerin olması ve eksikliklerin zamanında giderilememesi, kişisel kriter ve özelliklerinize uygun olmayan bir vizeye başvurunuz, vize başvurunuzun reddine neden olabilir.

Resmi Göçmen Danışmanı her yıl profesyonel eğitime katılmak zorundadır. Profesyonel açıdan, her başvuru ve dosya için sorumludur. Yanlış veya eksik dosya için ceza almaktadır.

Hep Yanındayız

International Education Agency-Australia’ nın yan kuruluşu, Avustralya Göç Ajansı
göçmenlik vizesi başvurunuz ile ilgili tüm stresinizi üzerinizden alarak, vize başvuru sürecinizin her aşamasında profesyonel göçmenlik danışmanlığı hizmetlerimizle yanınızda olmayı amaçlamaktayız.

Sadece başvuru öncesi ve başvuru sırasında Türkiye ile sınırlı kalmayıp, Avustralya’ da bulunan ofisimiz ile hizmetlerimiz ve desteklerimiz devam etmektedir. Vereceğimiz destek için zaman sınırlaması yok; her zaman, her konu ile ilgili bize danışabilirsiniz.

Amacımız farklı

International Education Agency-Australia’ nın yan kuruluşu, Avustralya Göç Ajansı’ nın amacı, diğer ajansların aksine, sadece iş birliğinin bulunduğu üniversitelere yönlendirmek yerine danışmanlık verdiği öğrencilere en uygun kurs ve okulları bulmaktır.

Avustralya Göç Ajansı yalnızca okulun ya da kursun bulunması ve yönlendirilmesi aşamasında değil, Avustralya‘ ya yerleşme aşamasında da desteğini sürdürmektedir.

Biz kimiz?

Feriha Güney

Avustralya Göç Ajansı‘ nın, Türkiye‘ de göçmen danışmanlığı hizmeti veren diğer kişi ve kuruluşlardan ayıran en önemli özelliği, firmanın kurucusu ve danışmanlık hizmetlerini bizzat sunmakta olan Feriha Güney ‘in (Migration Agent Registration No – MARN: 0960690 Qualified Education Agent Counsellors QEAC number: C102) hem Avustralya hem Türkiye ‘de sürekli ikamet eden ilk “resmi göçmen danışmanı” olmasıdır. Bu özellik, Avustralya Göç Ajansı‘ na çeyrek asırlık bir tecrübe ve iki ülkede de sayısız güvenilir kontak imkânı sağlamaktadır.

Ceren Güney

Sydney doğumlu olan Ceren Güney, Sydney Üniversitesi‘ nde Ekonomi/Hukuk alanlarında çift lisans eğitimini tamamladıktan sonra dünyanın sayılı hukuk firmaları arasında bulunan “K & L Gates” firmasında 5 sene avukatlık yapmıştır. Avustralya Göç Ajansı ‘nın Türkiye ofisinde “yönetici danışman” olarak çalışmalarına devam etmektedir. Resmi olarak Avustralya Barosu‘ na bağlı olan Avukat Ceren Güney ‘in tüm noter işlemlerini ve yeminli tercüman olarak tüm çeviri işlemlerini yapma yetkisi bulunmaktadır. Avustralya ‘da doğup büyümüş olması sebebiyle, müşterilerimizin Avustralya ‘da yaşam ve eğitime dair tüm sorularına yanıt verebilmektedir.

Avustralya Göç ve Eğitim Ajansı & IEA-A