March 9, 2018

Avustralya’ya göç etmek isteyen, 1999- 2006 yıllarında Hacettepe Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Lisans programından mezun olanların dikkatine;

Avustralya’ya vasıflı göçmenlik için en önemli asama mesleğinizin aranan meslekler listesinde olması ve yetkili kurumdan meslek onayını alabilmenizdir. Diğer gerekli koşulların da sağlanması durumunda vasıflı göçmenlikten faydalanmak mümkün olabilir. Genel olarak, eğitimlerini Avustralya dışında tamamlamış olanların Fizyoterapistlerin meslek onayı almaları 2 yıl kadar sürebilmektedir. Öte yandan, bu alanda mesleki denklik veren yetkili kurum, Hacettepe Üniversitesini tanımakta ve 1999- 2006  mezunları için, bu sureyi beklemeden, meslek onayı vermektedir.

Bu çerçevede, Avustralya’ya göç etmek veya uluslararası iş deneyimi için gelmek isteyen, yukarıda verdiğimiz tarihlerde Hacettepe Üniversitesinden mezun olanların Avustralya Göç Ajansı ile iletişime geçmelerini öneriyoruz.

Bu tarihlerin dışında mezun olanlar ile diğer üniversite mezunların da denklik için benzeri yoldan yararlanmaları mümkün olabilir. Onların da Avustralya Göç Ajansına ulaşmalarını tavsiye ediyoruz.

[contact-form][contact-field label=”İsim” type=”name” required=”true” /][contact-field label=”E-posta” type=”email” required=”true” /][contact-field label=”İnternet sitesi” type=”url” /][contact-field label=”Mesaj” type=”textarea” /][/contact-form]

Posted in: Blog
Avustralya Göç ve Eğitim Ajansı & IEA-A