Deneyimiz

Avustralya Göç ve Eğitim Ajansı Türkiye’de, International Education Agency-Australia (IEA-A) bir yan kuruluşu olarak faaliyet göstermektedir.

Eğitim ve göçmenlik konusunda 18 senedir Avustralya ve Türkiye‘ deki ofislerinde hizmet veren danışmanlık kurumudur. Türkiye’ de Avustralya’ nın resmi Göçmenlik Kurumu (MARA veya Migration Agents Registration Authority) tarafından verilen ilk resmi danışmanlık lisans ile size hizmet vermektedir.

Vize başvurunuz ile ilgili tüm stresinizi üzerinizden alarak, sürecinizin her aşamasında profesyonel göçmenlik danışmanlığı hizmetlerimizle yanınızda olmayı amaçlamaktayız. Hem Türkiye de hem Avustralya da sizinleyiz.

Avustralya’ ya yerleşme aşamasında desteğimizi sürdürmekteyiz. Bizi seçtiğiniz takdirde sizi oradaki ailemiz arasına katmaktayız.

Resmi bir göçmen ajansı olmamız

Avustralya ve Türkiye’ deki “göçmen danışmanlık hizmeti” veren diğer kişi ve kuruluşlardan en önemli farkımız, firmanın kurucusu ve danışmanlık hizmetlerini bizzat sunmakta olan Feriha Güney’ nin Avustralya’ da yaşayan ve oranın vatandaşlığına sahip Türkiye’ de ilk “Resmi Göçmen Danışmanı” olmasıdır.

Göçmenlik ve Eğitim kanunları hakkında yeterli bilgiye sahip olmadan “danışman” adı altında göçmenlik danışmanlığı yapan kişiler yüzünden mağdur ve mutsuz olan, yanlış yönlendirme veya takipsizlik neticesinde vize başvurusu reddedilen pek çok aday olmuştur.

Kurumumuz eğitim ve göçmenlik danışmanlığı olarak iki alanda hizmet vermektedir ve bu iki hizmet birbirinden tamamen farklıdır. Bu iki alanda verdiğimiz hizmetler ve bu hizmetlerin yasal yükümlülükleri farklı olmakla birlikte, her iki alanda da kapsamlı bilgi sahibi olmamız, öğrencilerimiz ve göçmenlerimiz açısından bu elbette büyük bir kazanımdır.

Avustralya göç ve eğitim yasaları çok kapsamlı ve karmaşık olup, sürekli değişikliklerin yapıldığı yasalardır. Dünyanın dört bir yanından binlerce kişi, eğitim görmek, ziyaret etmek, çalışmak veya göçmenlik için Avustralya vizelerine başvurmaktadır. Bu kişilerin Avustralya’ ya vize alacakları garantisiyle kandırılmalarını ve bu şekilde ciddi maddi kayıplara uğramalarına engel olmak amacıyla, göçmenlik danışmanlığını kimlerin yapabileceği yasalarla belirlenmiştir.

Vize başvurunuzu hazırlarken, göçmenlik ve eğitim kanun ve yönetmeliklerinde yer alan bir kelimeyi farklı ya da yanlış yorumlamanız, dosyanızda eksikliklerin olması ve eksikliklerin zamanında giderilememesi, kişisel kriter ve özelliklerinize uygun olmayan bir vizeye başvurunuz, vize başvurunuzun reddine neden olabilir.

Resmi Göçmen Danışmanı her yıl profesyonel eğitime katılmak zorundadır. Profesyonel açıdan, her başvuru ve dosya için sorumludur. Yanlış veya eksik dosya için ceza almaktadır.

Hep Yanındayız

Avustralya’da IEA-A ve Türkiye’de Avustralya Göç ve Eğitim Ajansı olarak göçmenlik vizesi başvurunuz ile ilgili tüm stresinizi üzerinizden alarak, vize başvuru sürecinizin her aşamasında profesyonel göçmenlik danışmanlığı hizmetlerimizle yanınızda olmayı amaçlamaktayız.

Sadece başvuru öncesi ve başvuru sırasında Türkiye ile sınırlı kalmayıp, Avustralya’ da bulunan ofisimiz ile hizmetlerimiz ve desteklerimiz devam etmektedir. Vereceğimiz destek için zaman sınırlaması yok; her zaman, her konu ile ilgili bize danışabilirsiniz.

Avustralya Göç ve Eğitim Ajansı