IEAA ( International Education Agency Avustralya, www.mystudyinaustralia.com ) bir yan kuruluşu olan Avustralya Göç ve Eğitim Ajansı sizlere tüm eğitimini Avustralyada tamamlamış Türkiye Ofisinin Göçmenlik ve Eğitim alanında Yetkili Uzman Danışmanı Avukat Ceren Güney ve Registered Migration Agent MARN 0960690 ve Registered Student Counselor QEAC C102 Feriha Güney size yol göstermektedir. Avustralya Göç ve Eğitim Ajansı tüm okul ve vize başvurusu ve diğer tüm işlemleri sizin adınıza yönetmekte ve sizi her alanda (Konsolosluk görüşmesine hazırlık, Niyet mektubu hazırlık gibi) yardımcı ve bilgilendirici olmaktadır. Vizeniz sonrasında Avustralya da eğitim ve sonrasındaki göçmenlik aşamalarında ise Sydney ofisimizi sizi sadece başvuru sırasında değil tüm öğrencilik ve göçmenlik aşamalarında yanınızda olmaktadır.

Her yıl 600.000‘ den fazla yabancı öğrenci eğitim için Avustralya‘ yı tercih ediyor. Avustralya Amerika’ nın ardından dünyada en fazla yabancı öğrenci alan ülkedir.

2016 senesinde yapılan, “Academic Ranking of World Universities (ARWU)” araştırmasına göre, 8 Avustralya üniversitesi, dünyanın en iyi 100 üniversitesi arasında yer alıyor. Buna ek olarak, 42 devlet üniversitesinin hepsi dünyanın en iyi ilk altı yüz üniversite içinde yer alıyor.

Dünya standartlarında eğitim sunan yenilikçi Avustralya üniversitelerinde eğitim görmek düşündüğünüzden daha kolay olabilir. Üstelik Amerika ve İngiltere gibi eğitimde gelişmiş ülkelere göre, daha esnek giriş imkanları sunar. Avustralya‘ da bulunan üniversitelerin öğrenci alımlarında not ortalama barajı (GPA) ve GMAT / GRE gibi sınavlara ait puan şartı aranmamaktadır.

Eğitim sistemindeki esnekliğinin yanı sıra, Avustralya, İngiltere ve ABD ile kıyaslandığında yaşam ve eğitim masrafları bakımından oldukça ekonomik. Bununla birlikte tüm öğrenci ve eşlerine yasal çalışma hakkı tanımaktadır. Bu sayede bazı masraflarınızı, alacağınız ücretlerle karşılayabilirsiniz.

Avustralya, uluslararası öğrencilere gerekli koşulların sağlanması koşuluyla tanıdığı:

  • varsa eşiniz ya da çocuklarınızın sizinle gelmesi,
  • öğrenciliğiniz sırasında size ve varsa eşinize yasal çalışma hakkı,
  • mezuniyet sonrası çalışma hakkı, ve
  • mezuniyet ya da çalışma sonrası göçmenlik hakkı,

gibi olanaklarla tüm batılı ülkelerden çok daha fazla olanağı sunuyor.

Avustralya, birçok ülkenin aksine, gerekli koşulları sağlayan mezunlara vatandaşlık için olanaklar sağlamaktadir.

Avustralya’daki tüm üniversitelere, TAFE, tüm dil okulları ve özel okullara IEA – A / Avustralya Göç ve Eğitim Ajansı aracılığıyla kayıt olabilirsiniz.

Avustralya Göç ve Eğitim Ajansı