Meryem + Tanıl 

Nitelikli Göçmenlik

Feriha Hanım ve Ceren Hanım vizeye başvurmadan öncesinde, başvuru sürecinde ve sonrasında dahil olmak üzere gerekli her konuda yardımını esirgemedi. Her şeyden önce dürüstlük, samimiyet ve disiplinli çalışma stilleri benim için çok önemliydi. Süreçte neler olabileceğini en ufak ayrıntısına kadar benimle paylaştılar. Sorularımın tamamına inanılmaz bir samimiyetle ve sabırla cevap vermekten yorulmadılar. Feriha Hanım a yıllardır edindiği tecrübesi nedeniyle profesyonelliğine olan güvenim tamdı. Hep pozitif ama gerçekçiydi. Vize başvuru sürecinde daha çok Ceren Hanım’la çalıştık ve aynı annesi gibi işini büyük bir titizlikle yürüten genç yaşına rağmen profesyonel ama bu sırada sevecenliğini esirgemeyen, ne zaman başım sıkışsa yardımıma koşan biri oldu. Benim panik ve aceleci yapıma rağmen ve aslında zor olan bu sürecin stresten çok tatlı bir heyecanla geçmesini sağladılar. Vize çıktıktan sonrasında ise Feriha Hanım la olan iletişimimiz ve Melbourne a alışma dönemim sırasındaki desteği ve benim için yaptıkları başka hiçbir danışmanlıkta bulamayacağım kadar değerli anlardı. Feriha Hanım benim için her zaman bir danışmandan çok daha fazlası bir abla bir anne gibi oldu. Ne yapsam emeklerinin karşılığını ödeyemeyeceğimi biliyorum.

İstanbul da standartların üstünde yaşıyor olmamıza rağmen bildiğiniz gibi 1,5 yıl önce Avustralya ya taşınıp sıfırdan yeni bir hayata başladık. Ortaokuldayken Amerika, evlendikten sonra Kanada, üniversitelerden mezun olunca İngiltere, Finlandiya. Birinin green card 5-6 yıllık başarısızlığı üstüne Trump’ı, birinin yağmuru, diğerlerinin soğuk havası derken sonunda Avustralya da karar kıldık. İyi ki de öyle yapmışız! Sokakta rengarenk tropikal kuşları ve papağanları, geceleri çatılarda koşturan sevimli possumları, sıcacık insanları ile muhteşem yaşanılası bir yer. Sahipsiz kedi köpek yok. Hiç sokakta çöp gördüğümü hatırlamıyorum. Evinizi ya da arabanızı kilitlemenize gerek yok (biz bazen kilitliyoruz Türkiye’den kalma alışkanlık:)) Sırt çantası fermuarı açık gezmek olağan, üzerinde kışlık mont varken ayak çıplak olması olağan, en şık kıyafetin altına bile parmak arası ya da tüylü terlik moda bazen arabayı çıplak ayak sürmek ya da kapı önüne çıplak ayak çıkmak da olağan. Birisine gözünü dikip ya da ters ters bakmak kabalık (bu bizde de kabalık olarak bilinir ama uygulama kısmında problemimiz var). İster mühendis olun ister öğrenci muhteşem bahçeli evlerde yaşayabilirsiniz. İşten çıkıp denize(okyanusa) girmek veya çıkıp piknik yapmak muhteşem, bisiklet yolları bazıları arabalarınkinden bile geniş. Gökdelenleri apartmanları sadece city/ CBD denilen merkezde, onun haricinde her yer olabildiğince yeşil. Neredeyse her yer park. Ağaç kesmenin bizim ülkemizde de olduğu gibi para cezası var! Huzuru sakinliği dışında en çok sevdiğim kısmı yolda yürürken, asansörde, trende hiç tanımadığım insanlarla birbirimize gülümseyip günaydın nasılsınız demeden geçmiyor olmak. Sürekli gülümseyen bir tip olduğumdan hiç zorlanmadım tabii bu duruma. Tanıl mesleki denkliğini aldı ve kendi mesleğini yapmaya başladı, benimde çok az kaldı. Şimdilik Royal Women’s Hospital da fellow/observer olarak çalışıyorum.

Hopan

Öğrenci Vizesi + Nitelikli Göçmenlik

Feriha Hanım bize birçok konu da yardımcı oldu ve asla da emeğinin karşılığı hiçbir şeyle ödenemez. Tanışma kısmında bahsettiğim gibi kardeşim vize sorunu yaşıyordu başka bir acentenin yaptığı bilinçsiz ve yanlış bir işlemden dolayı vizenin iptalinden kurtarmıştı öğrenci vizesini. Başvuru sürecindeki desteği ve ilgisini biz burada ya da Türkiye’de hiçbir eğitim danışmanlığında görmedik. Sadece kabul sürecinde değil, kabul aldıktan sonra bireysel olarak ilgilenen, sürekli destekleyen bir eğitim danışmanı, sizi hayalinizi süsleyen yere taşıyabilir. Benim hayatımda Feriha Hanımın çok büyük etkenleri oldu. En güzeli olarak buna vatandaşlığımı almış olmamı ekleyebilirim. Bana her konuda yol göstermesi ve desteğini de hiçbir şekilde esirgememesi paha biçilemez. Avustralya’nın eğitim sistemine ve buranın kurallarına olan hakimiyeti ve bilgisi ışığında birçok öğrencilerin çok güzel yerlere geldiğine inanıyorum. Avustralya Göç ve Eğitim Ajansı / IEA-A ve Feriha Hanımı diğerlerinden ayıran benim için tek özellik ve en çok hoşuma giden şeylerden biri görevli olduğu konulara ilgilisi, pozitif ve enerjik olması. Verdikleri eğitime ve eğitim sistemine gelecek olursak, belirlemiş oldukları seviyeler ve farklı kültürleri öğrenmeye yönelik yapılan çalışmalar bireysel olarak kendimi geliştirmeme oldukça yardımcı oldu. Her zaman sürekli bıkmadan bana ne yapmam gerektiğini söyleyerek, hep yol gösterici olması benim hayatımda çok güzel yerlere gelmemdeki en büyük destekçimdir. Avustralya Göç ve Eğitim Ajansı / IEA-A gönül rahatlığıyla ve edinmiş olduğum birçok güzelliklerle herkese tavsiye ederim ve ben birçok arkadaşıma tavsiye de bulundum çünkü Feriha Hanım’ın birçok alanda olan bilgisi bütün arkadaşlarıma ve onların burada kalabilmelerine daima bir ışık ve yol gösterici oldu.  8 yıldan beri Sydney’de yaşıyorum ve istediğim meslek üzerine eğitimimi hala devam ettirmekteyim ve bunun haricinde kendi işimi kurdum ve onu da ilerletmeye çalışıyorum. Feriha Hanım’ın desteği sayesinde bu kadar güzel yerlere gelebildim. Hiçbir zaman desteğini ve bilgisini bizden esirgemediği ve daima doğru yolu bize gösterdiği için çok teşekkür ediyorum. Bütün arkadaşlarıma ve bireylere tek bir sözüm; kesinlikle Avustralya Göç ve Eğitim Ajansı / IEA-A ‘ulaşmaktan çekinmeyin. Size en güzel yolu ve doğru ışığı bilgisiyle ve donanımlarıyla yönlendirebilecek tek danışmanlıktır.

 

Ozan

Nitelikli Göçmenlik

Telefonda ilk konuştuğumuz andan itibaren hangi belgelere ihtiyacım olduğu, en doğru şekilde gittiğim ülkede beni neler beklediği, hatta gittiğim ülkedeki hava durumu, insanların tutumu gibi en ufak ayrıntıya kadar beni bilgilendirdi. Başka bir ülkede yeni bir hayat kurmak çok büyük bir karar ve belli bir süreç gerektiriyor. Bu kararı verdikten sonra birey olarak sürecimiz başlamış oluyor. En ufak bir hatanız bu sürecin olumsuz sonuçlanmasına ve maddi manevi zarara uğramanıza sebep olabilir. Bu yüzden kiminle çalıştığınız çok büyük önem arz ediyor. Ancak planlarınızı gerçekleştirip hayalini kurduğunuz ülkeye gittiğiniz zaman tekrardan yeni bir hayata, bu zorlu süreci başarıyla tamamlamanın verdiği özgüvenle başlamış oluyorsunuz. Büyük bir güçle başladığınız yeni bir hayat… Büyüklerimiz derler ya ‘şimdiki aklım olsa şunu yapardım, şunu yapmazdım’ işte bu olanak sizi bu aklınızla yeniden hayata başlatıyor. Kendi adıma söyleyeyim, Feriha hanımın bilgisi ve tecrübesi sayesinde düzgün bir ülkede özgüven dolu kendimi çok güçlü hissettiğim yeni bir hayata başladım. Yurtdışı planları yapmaya başladığınız zaman size yardımcı olmaya çalışan insanlar, akıl verenler, danışman bulanlar çok olacaktır. Tabi kendinizde internetten birçok teklif ve acente bulacaksınız. Aynı süreçten bende geçtim.

Ben kararımı verdikten sonra bu ülkede yaşayan bir tanıdığımız bana bir acentenin numarasını verdi, ben internetten 2 farklı acentenin numarasını buldum ve halam bana Feriha hanımın telefon numarasını verdi. Bütün numaraları karşıma aldım ve başladım sırayla aramaya. Konuştuğum diğer 3 numara bana birkaç soru sordu ve mail adresime hangi evraklar gerektiğini göndereceklerini, gerekli evrakları hazırlamamı istediler. Çok basit gözüküyor değil mi ? Aslında değil. Feriha hanımla konuştuğum zaman anladım ben de. Feriha hanım benimle uzun uzun konuştu hedeflerimi açıkça sordu, ben de açıkça anlattım. Hedeflerime ulaşmam için nasıl bir yol izlemem gerektiğini anlattı. Diğer telefonlardaki insanlar gibi değildi. Beni ve hedeflerimi gerçekten anladı ve benim hiç aklımdan geçmeyen farklı bir yol çizdi bana. Çevremde bu tür planları olan bütün insanlara ve arkadaş çevreme Feriha hanımın bilgisi ve tecrübesinden bahsediyorum. Artık orası benim için bir kurum. Bu konuyla ilgili soru veya sorunları olan herkese Feriha hanıma ulaşmalarını en sağlıklı bilgiyi oradan alabileceklerini, eğer olmayacak bir hayal peşindeyseler boşuna para ve zaman kaybetmeden Feriha hanıma başvurmalarını öneriyorum.

Avustralya Göç ve Eğitim Ajansı/IEA-A ben kararımı verdikten sonra, bütün yükü benim üzerimden aldı. Bana hedeflerime giden en güvenli yolu gösterdi. Ben sadece bana verilen görevleri yani kağıt işlerini takip ettim. Feriha hanım tanıştığımız günden beri hep yanımda oldu. Bazen bu süreçte çok telaşlandım, beni sakinleştirdi. Hedefime ulaşana kadar hep desteğini hissettim. Şu an Avustralya Sydney deyim ve Feriha hanımın desteği hiç azalmadı, aksine katlanarak çoğaldı. Her ihtiyacım olduğunda en doğru bilgiye en kısa sürede ulaştırdı beni.

Beyza 

Öğrenci Vizesi

Avustralya da eğitim almaya karar verince bir tanıdığım bana Avustralya Göç ve Eğitim Ajansı/IEA-A önderdi ve hemen aradım. Feriha hanım bana bütün aşamaları tek tek anlattı. O kadar güzel bir ses tonu var ki; saatlerce dinleyebilirim. Ben 19 yaşımdayım sanırım yaşımdan dolayı çok heyecanlı ve biraz panik olabilirim. Feriha hanım ve Ceren Hanım her konuşmamızda beni dinlediler, sakinleştirdiler ve anlattılar hatta bir aşamada Feriha Hanım benim için gece 2.00 da uyudu, o gün çok üzülmüştüm. Babam işi nedeniyle bu aşamada pek yanımda olamadı ve bazı evrakları almakta çok zorladım Ceren Hanım bu aşamada bana çok yardım etti.

Kısacası Feriha ve Ceren Hanım ailemden biri oldular. Sizleri çok seviyorum, kesinlikle arkadaşlarıma öneririm. Avustralya Göç ve Eğitim Ajansı/IEA-A en önemli özelliği düzenli, planlı ve her aşamada bilgi vermeleri.

Ben şu an hayallerime doğru gidiyorum, uçaktayım ve son 4 saatim kaldı sonra Sydney de olacağım inşallah. Her şey için çok teşekkür ediyorum.

Umut

Öğrenci Vizesi

Avustralya Göç ve Eğitim Ajansı/IEA-A ablam tavsiye etmişti. Okul problemlerim konusunda, vize yenileme, vize sorunları konusunda devamlı yardımcı olmuştur. Feriha ablamız bana Sydney’de olan hayatim boyunca hep bulunmuş yardımlarıyla 7 yıl geçirmiş birisiyim. İyi günümüzde ve kotu günümüzde de çok saygı değer birisi olarak durmaktadır ve kalacaktır. Herhangi bir sorunumuz olduğu zaman bize tavsiyeler, öneriler ve yardımlarda çok bulunmuştur. Çok yardımsever birisi olmasıdır ve isini tam ve pürüzsüz yapan bir Eğitim danışmanıdır. Eğitim ile ilgili bütün bilgilerle dolu ve donanımlı bir eğitim danışmanımızdır. Tabi ki de arkadaşlarımızı öneririz. Aklimiz ilk gelen kişidir. Eğitim ile ilgili tavsiye ve önerilerle dolu olmasıdır. Ben 7 yıldır Sydney de ikamet etmekteyim. Çok küçük yasta geldim Feriha Ablanın sayesinde simdi buraya kadar yol kat ettim. Lise öğrenim yılını burada tamamen tamamladım. Simdi üniversiteye hazırlanmaktayım. En kısa zamanda üniversiteye başlayacağım. İyi ki varsınız.

 

Barış

Öğrenci Vizesi + Nitelikli Göçmenlik

Avustralya Göç ve Eğitim Ajansı/IEA-A aracılığı ve yardımı sayesinde 2006 yılında Sydney’e İngilizce eğitimine geldim. Feriha Hanım ve ajansı bana en iyi dil okulunu ve sonraki eğitim yolunda çok yardımcı oldu. Bilgileri ve deneyimleri ile hayat Sydney’de biraz daha kolaydı çünkü planlı ve programlı bir eğitim önerileri ile hala burada Sydney’de bir Avustralya vatandaşı olarak yasamaktayım. Doğru bilgi ile yol gösterimleri sayesinde eğitimi mi tamamladım ve oturma izni mi aldım şu an da kendi iş yerim var. Yabancı bilmediğiniz bir şehir veya ülkede doğru ve başarılı yol göstereniniz olduktan sonra sizin ile iyi ve sıkı çalışmanız ile başaramayacağınız hiçbir şey yok. Feriha Hanım ve ajansına diğerlerinden ayıran en büyük faktör uzun yıllardır çoğu eğitim uzmanları ve okullar ile olan ilişkisi ve bilgisi eğitim üzerine.

Çoğu arkadaş ve aile üyelerime önerdim ve çoğu arkadaşım benim gibi Feriha Hanım ve ajansının yardımları sayesinde burada Sydney’de yaşamlarına devam etmekteler.

Ajansı en önemli özeliği kişiye özel en iyi eğitim seçeneklerini bulmak ve kişiye göre eğitim yolu çözmek ve başarı sağlamak. Şu anda Sydney’de yaşıyorum ve ikinci diplomamı tamamlıyorum aynı zamanda Melbourne şehrinde ortağı olduğum bir cafe/bar sahibiyim. Sydney’de kısa bir süre içeresinde bir iş yeri daha açma planları yapıyorum aynı zamanda.

Vedat

Nitelikli Göçmenlik

Hedeflerime emin adımlarla ulaşmamda bana her turlu profesyonel destek ve yol haritamı hazırlamamda yardımcı olan Avustralya Göç ve Eğitim Ajansı / IEA-A çok teşekkür ederim. Benim gibi Türkiye’den yeni mezunlar için böyle bir seçenek sunup ufkumuzu açmaya yardımcı olan ajansınızı kesinlikle tavsiye ederim. Feriha hanim ve Ceren hanim çok samimi ve dürüst kişiler, her ihtiyacımı karşılamaya hazırlardı.

 

İris

Öğrenci Vizesi

Lisansımı hukuk üzerine Bilgi Üniversitesinde tamamladım. Mezun olmadan önce yurtdışında eğitim almanın günümüz koşullarında bir gereksinim haline geldiğini fark etmemle, bunu gerçekleştirmek üzere araştırmalara başladım. Pek çok kişinin ilk aklına gelen Amerika/İngiltere seçeneklerinden farklı bir rota izlemek istedim. Bu sebeple alışılagelmiş eğitim yöntemlerinden sıyrılarak bunu uluslararası standartların da üzerine çıkaran nitelikte üniversiteleri bünyesinde barındıran bir ülke olan Avustralya’yı tercih ettim. Avustralya’da Avustralya Göç ve Eğitim Ajansı/IEA-A tanışmam da bu şekilde gerçekleşti.

Çok kısa bir zaman diliminde hukuk kariyerimde beni bir adım ileriye taşıyacak kararları almamı sağlayan imkânınlar önüme serdiler. Vize, okul başvuruları ve araştırma sürecimde Ceren Güney’in verdiği destek olmaksızın amacıma bu denli hızlı ulaşamazdım. Kafamda beliren her soru işaretinde beni aydınlatan, deneyimleri ve profesyonellikleriyle güvenimi sağlayan bu ajans Avustralya’da eğitim almak isteyen veya orada yaşamak isteyen kişilere önerebileceğim tek tercih.

Lemi

Nitelikli Göçmenlik

Avustralya Göç ve Eğitim Ajansı bana Avustralya’da kalıcı vize konusunda yardımcı oldu. Bu konudaki deneyimleri, ulaşılabilir olması ve samimiyetinin onu diğer danışmanlık kurumlarından farklı ekildiğini düşünüyorum. Avustralya Göç ve Eğitim Ajansı/IEA-A vize konusunda yardıma ihtiyacı olan arkadaşlarıma önerdim, hepsi son derece memnun kaldı.

ceren

Yeşim

Öğrenci Vizesi

Avustralya araştırmalarıma danışmanım Ceren Güney ile başladım. Öncellikle bu dönemde her türlü soruma hemen geri dönüş aldım. Benim için önemli olan sürecin yakından takip edilmesi ve titizlikle davranılmasıydı. Gerekli olan tüm araştırmalar yapıldı ve benim için en uygun olan okula karar verdik. Herhangi bir problem yaşamadan da bu sürecin sonuna geldim ve vizemi almış bulunmaktayım. Aldığım sonuçtan ve süreçten son derece memnun kaldım.

Avustralya’yla ilgili kısaca edindiğim tecrübelerden ve güzel anılarımdan bahsetmek istiyorum. Öncelikle Avustralya’ya gittiğimde İngilizcem olabildiğince kotuydu . Giderken yaklaşık 12 aylık bir dil okulu programı tercih ettim . Okulum başladığında hergelen gün İngilizcemin düzeldiğini ve aktif olarak kullanabildiğimi fark ettim. Dil okulunun getirdiği güzel arkadaşlar ve farklı kültürlerle tanıştım. Sydney’de yasayıp Goldcost , melbourne gibi yerleri arkadaşlarımla seyahat etme fırsatımda oldu . Yaklaşık 6. Ayımın sonunda Avustralyalılarla bile içlerinde kaybolmadan rahatça muhabbet edebildiğimi fark ettim.  Bu benim gittiğimde en büyük hayalimdi 🙂

Feriha Hanım Avustralya ofisinden bana çok yardımcı oldu. 8. Ayımın sonunda Türkiye’de hayalim olan şirket Renoya başvurumu yapıp skype üzerinden olan İngilizce görüşmelerimi tamamladıktan sonra olumlu sonuçlanınca dönme kararı aldım . Şu an görevime IT departmanında SAP uzmanı olarak devam ediyorum. Avustralya bana gerçekten çok güzel dostlar katip , hayalim olan bir kapiği da açtı … En kısa zamanda tekrardan görüşmek üzere Sydney …!:)

esin

Esin  

Nitelikli Göçmenlik

Feriha Hanım öncelikle Avustralya’daki yaşam ile ilgili gerçekçi ve güvenilir bilgiler verdi. Olası karşılaşacağımız güçlükleri doğru ifade ederek bizim önceden hazırlıklı olmamızı sağladı. Ayrıca meslek ve vize işlemlerimizle ilgili karmaşık süreci büyük bir başarıyla yönetti. Profesyonel yaklaşımla işlerini takip etmesinin yanında yardım sever ve güven veren kişiliği nedeniyle Avustralya’daki yeni başlangıcımızda kritik bir rol oynadı. Feriha hanımı bilmediğiniz bir coğrafyada size yol gösteren güvenilir bir rehber olarak tanımlayabilir ve hiç düşünmeden önerebilirim.

 

Erman

Nitelikli Göçmenlik

Feriha Hanım bana Avustralya’yı artıları ve eksileri ile anlayacağım bir dilde çok güzel tasvir etti. Oradaki yaşam şekli, sosyal hayat, insanlar, diğer göçmenler ile ilişkiler, ulaşım ve en önemlisi yaşam standartları ile nasıl baş etmem gerektiğini tek tek anlattı. Gitme konusunda her şey halledildikten sonra uçaktan inip kalacağım yere kadar hangi rota ve toplu taşıma hattını kullanacağımı bana detaylı olarak anlatarak yabancı bir ülkede ilk gün fobisini atlatmamı çok kolaylaştırdı.

Feriha hanım hem objektif bakış açısı hem de konuya hakimiyeti bakımından karşılıklı görüşme esnasında kafamdaki tüm bulanık noktaları aydınlattı. Dahası benim için önemli olan ama farkında olmadığım birçok konuda da beni uyararak önlem almamı sağladı. Yabancı bir ülkeye giderken bunlar çok önemli oluyor.

Kesinlikle öneririm, zaten birçok kişiye önerdim. Avustralya Göç ve Eğitim Ajansı/IEA-A sonuç odaklı çalışması, yaptığı işe hakimiyeti ve gereksiz ayrıntılar ile uğraşmayıp kişiye özel çözümü hızlı bir biçimde sunabilmesi.

Kardelen

Öğrenci Vizesi

Feriha Hanım ve Ceren Hanım Avustralya’ya gelme sürecimde tüm hazırlamam gereken belgeleri eksiksiz ve düzenle bir şekilde hazırlamama yardımcı oldular. Vize başvurusundan önce bana iyi eğitim alabileceğim okulları önerdiler ve aynı zamanda en iyi secimi yapmam konusunda bana yardımcı oldular. Daha sonra okul başvurusunda ve vize başvurumda herhangi bir sorun çıkmamasına özen göstererek tüm belgeleri eksiksiz ve düzenle hazırlamamı sağladılar. Titiz çalışmaları sayesinde bu süreçte hiçbir sorun yasamadım.

Avustralya Göç ve Eğitim Ajansı/IEA-A diğer danışmanlık kurumlarında ayıran şey, islerini en küçük detaylara kadar titizlikle ve dikkatle yapmaları ve aynı zamanda alayişli, ulaşılabilir ve Avustralya Göç ve Eğitim Ajansı/IEA-A deneyimli ve konularında yasal prosedürlere hâkim olmaları. Sydney’deyim ve İngilizce eğitimime devam ediyorum ve aynı zamanda çalışıyor, hala Feriha hanımla sürekli görüşüyorum, bana her konuda yardımcı oluyor.

Doğukan + Hilâl

Çalışma Vizesi

Avustralya Göç ve Eğitim Ajansı/IEA-A eşim vasıtasıyla buldum. Eşim kendi vize başvurusunu Feriha Hanım yapmıştı. Ben de yaptığımız evlilikten sonra eşim çok memnun kaldığı için sizinle çalışma kararı aldım. Avustralya Göç ve Eğitim Ajansı/IEA-A bizim için en büyük özelliği sahip olduğunuz bilgi birikimidir. Titiz çalışma anlayışınız ve detayları atlamamanız bence başarınızın sırrını veriyor.

Diğer danışmanlık şirketlerinin “bir an önce başvuru yapalım ne olursa olur” anlayışında olduğunu düşünüyorum, Ceren Hanım tüm detayları göz önünde bulundurarak yapılabilecek en iyi başvuruyu yapmaya çalışıyor. Tüm bunlardan sonra arkadaşlarıma da önereceğime emin olabilirsiniz.

Bütün destekleriniz için teşekkür ederim.

Uğur + Didem

Çalışma Vizesi

Avustralya Göç ve Eğitim Ajansı/IEA-A ve Ceren/Feriha Hanım Google search ve yorumlar üzerinden buldum, vize başvurusu (TR 485) konuda yardımcı oldu Avustralya için yapılan gelecek planlamalarımız gerçekçi bir zemine oturdu. Posta yoluyla başvuru zorluğunu Avustralya’dan destek vererek çok hızlı şekilde gerçekleştirdik.

Hem Türkiye hem de Avustralya’da eş zamanlı olarak danışmanlık hizmeti. Çok sik değişen vize prosedürleri hakkında iyi derecede bilgi sahibi olmaları. Avustralya Göç ve Eğitim Ajansı/IEA-A arkadaşlarıma konuda yardımcı öneririm, en önemli özelliği hayal satmaması ve direkt sonuç odaklı olması.

Onur

Öğrenci Vizesi

Hedeflemiş olduğum eğitim kariyerini onlar sayesinde yapıyorum. Birçok acente ile görüştüm ama çoğu Avustralya ya gelmeme ihtimal vermedi Ceren Hanım ve Feriha Hanım o umudu verdi ve başardık. Feriha hanım ve Ceren Hanım tanıştığım günden beri yardımcı olmaktalar. Topladığım evrakları detaylı inceleme yaparak sağlam adımlar attık ve her konuda yardımcı oldular. Sormuş olduğunuz tüm soruları size net bir cevap olarak geri dönüş yapabiliyorlar, her zaman ulaşabiliyorsunuz.

Feriha hanımın Avustralya’da ofisi olması buraya gelecek olan arkadaşlar için çok büyük bir avantaj. Geldikten sonra zorlandığım yerlerde Feriha Hanım yardımcı oldu.  Çözüm yaratmakta Feriha Hanımın tecrübesi çok başarılı size net cevap verebiliyor neyi nasıl yapacağınızı detaylı bir şekilde araştırıp sizin plan ve projenize göre yardımcı oluyor. Çoğu acentenin ezbere çalıştığını biliyorum ama Avustralya Göç ve Eğitim Ajansı/IEA-A detayları inceleyerek elinizdeki belgelere göre yol çiziyor.

Avustralya Göç ve Eğitim Ajansı/IEA-A kesinlikle arkadaşlarınıza öneririm, önerdim de zaten. En önemli özelliğinden biri Feriha hanımın Avustralya’da olması ve birçok konuda ilgilenmesi.

Özgür

Yeni Mezun Mühendis Vizesi

Avustralya Göç ve Eğitim Ajansı/IEA-A ve dolayısıyla Ceren Hanım’a internet üzerinde ‘Yeni Mezun Vizesini araştırırken ulaştım. Bulduğum birkaç danışman firma içerisinde bana en güvenilir gelen kendileri oldu. Ceren Hanım’ı IELTS sonucumu internet üzerinden öğrendikten bir saat sonra telefon ile aradım daha detaylı bilgi alabilmek için vize hakkında.

Avustralya Göç ve Eğitim Ajansı/IEA-A görüşmeyi sınav sonucumu öğrenmeden önce kararlaştırmıştım. Sınav sonucundan sonra hiç vakit kaybetmedim ve Ceren Hanım’a ulaştım. Çünkü zaman benim için çok önemliydi ve kaybedecek bir günüm dahi yoktu. Kendisi bana desteklerinin neleri içerdiğine dair ve programa uyumluluğum hakkında telefonda bilgi verdikten sonra e-mail ile detaylı bilgilendirdi. Benim en büyük sorum başka bir ülkeden bu programa başvurmada bir sakınca olup olmamasıydı ve bu sorunun cevabını internette hiçbir yerde bulamamıştım. Ceren Hanım’ın kararlı cevapları bende güven oluşturdu ve vizeye kendileriyle beraber başvurmaya karar verdim.

Üniversite zamanlarında ve okulumu bitirdikten sonra Amerika’da sezonluk olarak çalışıyordum ancak en büyük isteğim Avustralya’ya gitmekti. Yıllardır aklımda olan ‘Work&Holiday’ programını bir türlü gerçekleştiremedim ancak bitirdiğim okulun ve bölümümün Subclass 476 Vizesi için uygun olduğunu öğrendiğimde kendi kendime bu vizeye başvurmalıyım ve bu sefer Avustralya hayalini ertelemeyi kendime izin vermemeliyim dedim. Kendimi çok iyi tanıyorum, eğer bu vize için gerekli olan IELTS sınavına hazırlamayı erteleseydim o sınava hiç girmeyecektim. O yüzden Avustralya Yeni Mezun Vizesi alabilmek için kararımı verdiğim gün gittim kursa yazıldım. Artık yıllardır ertelediğim planı gerçekleştirme zamanı gelmişti.

Ceren Hanım’ın bana verdiği gerekli evraklar listesini tamamlayınca geriye bir tek başvuru kalıyordu. Kendilerinin bende oluşturduğu güven sebebiyle içim çok rahattı ve başvurumu gerçekleştirdik. Başvuru süreci tamamlanmadan ben Amerika’ya geri döndüm ve bir gün sabah Ceren Hanım’ın bana vizemin onaylandığına dair olan e-maili ile uyandım. İşte o an artık hayallerime bir uçak bileti kadar yakındım ve kendilerini seçtiğim için ayrıca mutluydum.

Avustralya Göç ve Eğitim Ajansı/IEA-A ve Ceren Hanım’ın kendilerini diğer ajanslardan ayıran en büyük farkları kişilere olabildiğince bireysel destek vermeleri. Kişileri bizzat bireysel durumlarına göre değerlendirmeleri ve başvuru sürecini yakından takip etmeleri başvuran açısından da oldukça güven vericidir. Avustralya Göç ve Eğitim Ajansı/IEA-A birçok sınıf arkadaşıma ve yeni mezun olmuş yakın arkadaşlarıma çoktan önerdim. Avustralya Göç ve Eğitim Ajansı/IEA-A bence en önemli özelliği sorduğum sorulara kısa sürede detaylı cevap vermeleridir.

Avustralya’da Feriha Hanım sayesinde Serdar abi ile tanıştım o da beni başka biriyle tanıştırıp bana iş buldular sağ olsunlar bugün 4. günümdü. Şu an için hiçbir tecrübem olmadığı için fabrikada üretimde yardımcı oluyorum. İlerleyen aylarda iş mühendisliğe döner. Gerçekten referans olmasaydı tecrübesiz kişiye iş vermiyorlar. Bunun aynısını beni işe alan patron açık açık söyledi Sizlere yardımlarınız için ne kadar teşekkür etsem az. Çok sağ olun.

Barbaros

Öğrenci Vizesi

İnternetten yaptığım araştırmalarla Avustralya Göç ve Eğitim Ajansına / IEA-A ulaştım. O dönem Feriha Hanımın sunduğu Youtube tanıtım videosu ilgimi çekmişti ve sizinle çalışmaya karar vermiştim. Önceden iptal etmiş olduğum bir öğrenci vizesi vardı. Çevremde bu iptal işlemi çok sorun olur yeniden vize vermezler demişlerdi. Fakat sizler yasal haklarım olduğunu bu yüzden bu konuda herkesin yaşayabileceği sorunlar dışında bir sorun yaşamayacağımı söylediniz. Ve durumumu özetleyen çok iyi hazırlanan bir başvuru sayesinde şu anda Avustralya da eğitim almaktayım. Gelecek planlarımın ilk adımlarını gerçekleştirmiş oldum. Diğer danışmanlık firmalarından ayıran fark Tecrübe, İlgi ve Doğru Profil Analizi. Daha inançlı ve kararlı hareket ederek zamanında destek verebiliyorsunuz. Üstelik sizlere ne zaman ulaşmak istesem yanımda oldunuz, sabırla. Çok teşekkür ederim sizlere bir kez daha bu satırlarda.Tüm çevreme kesinlikle öneririm.

Avustralya Göç ve Eğitim Ajansı